Gary Oldman Darkest Hour’da Churchill Rolünde

thumbnail

Yeni seçilmiş bir Başbakan bir ulusun kaderini tayin edecek kararları alması için çok uzun bir zaman dilimine sahip değilken tarihin en kanlı savaşı için bir duruş sergilemek zorundadır.

Durdurulamaz Nazi güçleri Batı Avrupa’da dolaşırken ve istila tehdidi çok yakınken hazırlıksız bir halk ve şüpheci bir kral ile, üyesi olduğu parti kendi aleyhinde planlar yaparken Churchill’in, en karanlık saatine direnmesi, bir ulusu toplaması ve dünya tarihinin gidişatını değiştirmeye çalışması gerekmektedir.

Biyografi, tarih ve dram gibi üç türü özüne alan filmde Gary Oldman‘ı Winston Churchill rolünde görmek epey şaşırtıcı. Fragmanın ilk saniyelerinde biraz yadırgasak da usta oyuncunun maharetleri bu eğretiliği ortadan kaldırıyor.

Aşk ve Gurur, Kefaret ve Hanna gibi yapımlarla adından söz ettiren yönetmen Joe Wright filmin direksiyonunda olunca beklenti ve heyecan da bir kat daha artıyor.

23 Şubat 2018‘de Türkiye’de vizyona girmesi beklenen En Karanlık Saat filminin Türkçe altyazılı ilk fragmanını aşağıdaki oynatıcıdan izleyebilirsiniz.

SineMâbed'in kurucu editörü. Mayıs 2008'den bu yana site için ırgatlık yapmakta. Sevdiği birtakım yönetmenlerin olduğu gelen bilgiler arasında.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı