Forgetting Sarah Marshall/Aşkzede (2008)

.

Biten bir ilişki sonrası ağrı kesiciler:Sex veya Tatil.Sex genelde sık kullanılır ve genelde işe yaramaz.Ama Tatil imkan ve şeraitler doğrultusunda yapılması güç ama etkisi on numaradır.Yukarıdaki aciz insana sex çare etmedi.Sırada tatil var.Aloha!

.

Dizilere müzik hazırlayan Peter yine bir dizi yıldızı olan Sarah Marshall ile uzun süredir birliktedir.Bir gün Sarah Peter’a onu aldattığını söyler ve Peter’ın azap günleri başlar.Bitmek bilmeyen acı Peter’ın iliklerine işler ve hayatına karışır.İşinden atılır ve Mecnun’a döner.Sonunda üvey abisinin gazıyla kafayı dağıtmak için Hawaii’ye gider.Gittiği otelde yine Sarah’ı karşısında bulan Peter resepsiyonist Rachel’ın da yardımıyla otelde kalmaya ikna olur.Artık acılarla yüzleşmenin ve kafaları dağıtmanın vakti gelmiştir.

.

Yazılarımı takip edenler bilirler.Önceden Judd Apatow hakkında kısa birşeyler yazmıştım.Yine bir Judd Apatow yapımı.Artık IMDB’den bakmadan kendini belli ediyor yapımları.80 sonrası jenerasyonun (her kültürden insanlara hitap edecek türden) gülme ihtiyacını karşılayan yegane kişilerden biridir kendileri benim gözümde.Ekşi‘de de biri onun hakkında ne de güzel demiş “Erkekler için romantik-komedi” yapıyor diye.
Başka bir nokta daha.Bu tür filmleri yazmak gerçekten çok zor.Hani Cem Yılmaz diyor ya:”Ben size birşey anlatmıyorum.”Bu tür filmler de aslında hiçbirşey anlatmıyor.Ama mutlaka kendinizle sık sık özdeşleştirdiğiniz noktalar buluyorsunuz.Filmi kendiniz çevirmişsiniz gibi bir intiba bırakıyor zihninize.Başarısız spor spikeri Emre Tilev‘in de dediği gibi:”Yazın bu ismi bir kenara!”

Resmi Web Sitesi
IMDB Sayfası
Fragman

SineMâbed'in kurucu editörü. Mayıs 2008'den bu yana site için ırgatlık yapmakta. Sevdiği birtakım yönetmenlerin olduğu gelen bilgiler arasında.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı