Flight Of The Phoenix/Anka’nın Uyanışı (2004)

.

İşler zora girdiğinde herkes birinin ortaya çıkıp bu kötü gidişi düzeltmesini bekler.Ama liderlik vasfı beraberinde süper egoyu ve ukalalığı getirir.Bu durumda yeni bir lider arayışına girilir.

.

Gobi Çölü’nde petrol arayan bir avuç Amerikalı çalışmalarında başarısız olunca bağlı oldukları şirket elemanlarının başka bir yere nakli için bir uçak gönderir.Bu uçağın pilotu olan Towns,yolculuk esnasında riskli bir karar alarak kum fırtınasının içine dalar.Uçak fırtınadan kurtulamaz ve çölün ortasına düşer.Telsizlerin çalışmadığı ve cep telefonlarını çekmediği bu ortamda insanlar kafesteki kuş gibidir.Pilot Towns birkaç güne kendilerini birilerinin bulacağını düşündüğünden ellerindeki yiyecekleri idareli kullanmayı önerir.Ancak geçen zaman diliminde hiçbir gelişmenin olmaması insanları huzursuz etmeye başlar.Bu sırada uçağa son anda dahil olan davetsiz misafir Elliott uçağı tekrar onarabileceğini ve çölden kurtulma şanslarının olabileceği düşüncesini aşılamaya başlar.İnsanlar Elliott ve Towns’ın yönetme güdülerinin güçlerine göre bölünmeye başlayacaktır.

.

Muhtemelen buradaki filmden uyarlanan yapım baştan sona klişelerle dolu.Tough guy bir pilot,cool yönetici,çok bilmiş bir davetsiz misafir,bir adet bilge adam,bir adet çabuk gaza gelen bir zenci,en yakışıklı adamın peşinden giden bir kadın…Tipik orta düzey bir T.V. filmi.Cesaret,azim ve hırs üzerine ne olursa izlerim diyorsanız bu film size hitap edebilir.Ama böyle filmler kanal değiştirirken de karşınıza çıkabilir.

IMDB Sayfası
Fragman

SineMâbed'in kurucu editörü. Mayıs 2008'den bu yana site için ırgatlık yapmakta. Sevdiği birtakım yönetmenlerin olduğu gelen bilgiler arasında.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı