Fireflies In The Garden/Bahçemdeki Ateş Böcekleri (2008)

.

Saç-süpürge eşitsizliğini doruklarda yaşayan bir anne.Baskıyla sindirilmiş kafası her an patlamaya hazır bir bombaya benzeyen bir erkek çocuk.Tabii ki de bir adet dominantlığın kitabını yeniden yazmış bir baba.Ne kadar da bizden değil mi ?

.

Waechter ailesi Türkiye standartlarına uygun tipik bir ataerkil yapıya sahiptir.Tek farkları vasatın üstünde bir kültüre sahip olmalarıdır.Baba Charles yıllardır hem oğlu Michael hem de eşi Lisa’ya türlü eziyetler yapmıştır ve yapmaktadır.Özellikle Michael’a yaptıklarıyla çocuğun üzerinde her seferinde dayak yemekten beter bir etki bırakmıştır.Michael babasına duyduğu nefretle geçen yılların devamında yazar olmuştur.Hala aile ile bağlarını koparmayan Michael tatil için döndüğü memleketine geldiğinde anne ve babasının kaza yaptığını ve annesinin öldüğünü öğrenir.Annesinin ölümü birçok kişinin üzerine suçluluk duygusu yükler.Fakat zaman ilerledikçe bu kayıp aile için yeni başlangıçlara ve yeni umutlara,Michael için de değişime vesile olacaktır..

.

Yeni bir şey vermeyen ve sağlam kadrosundan başka pek kozu olmayan bu film “Babam ve Oğlum” tadındaydı.Özellikle babasıyla ciddi sorunları olanların bu filmi izlemesi gerektiğini düşünüyorum.
Ayrıca bence Michael karakterinin çocukluğu üzerine biraz daha oynansaydı film daha dramatik ve seyirlik olurdu.Bu haliyle sadece Willem Dafoe’nin topu alıp götürmesini izledik.Bir not daha:Carrie-Anne Moss filmde inanılmaz yapay duruyordu.Birkaç sahnesi vardı onlarda da hiç tutku yoktu.

IMDB Sayfası
Fragman

SineMâbed'in kurucu editörü. Mayıs 2008'den bu yana site için ırgatlık yapmakta. Sevdiği birtakım yönetmenlerin olduğu gelen bilgiler arasında.

0 Yorum “Fireflies In The Garden/Bahçemdeki Ateş Böcekleri (2008)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı