Kategoriler
Film Tavsiyeleri

Filth (2013)

filth filmi

Gerçekle hayali birbirinden ayıramayan bir polis kendi kafasında kurguladığı dünyanın gerçekleriyle yaşar.

Bruce Robertson için şefinin emekli olup yerine onu seçmesi an meselesidir. Yalaka Amanda, toy Ray ve diğerleri… Hiçbiri onun yeteneklerine yaklaşamaz. Şimdi sadece sabırlı bir şekilde patronun kendisini seçmesini beklemek vardır. Ama yine de içinden bir ses işlerin ters gideceğini söyler. O da kartları dağıtır ve kartları çalar. Oyunu manipüle ederek diğerlerini değersiz göstermeye çalışır ancak alkol ve uyuşturucunun verdiği etkisiyle Bruce yakında dostu mülayim Bladesey’i de kendisiyle beraber sürükleyerek hayal ile gerçek arasındaki ayrımı yapamayacak hale gelir.

filth filmi

Efsane film Trainspotting’in yaratıcısı Irvine Welsh’in bir başka eseri olan Filth yine uyuşturucu merkezli kurulan bir dünyanın etrafında ekip üyelerinin hayatın beşiğinde amaçsızca salınımını anlatıyor. Kendisi de bir İskoç olan Welsh Trainspotting’de olduğu gibi yine İskoçlara bol kinayeli armağanlar sunuyor. Bipolar bozukluk üzerine kurgulanan film algınızla fena halde oynayarak Bruce’un gerçek hayatıyla kafasındaki hayatı size de yaşatarak film boyunca bu hastalığın pençesindeymiş gibi hissetmenize neden oluyor.

Ünlü oyuncu James McAvoy’un yıldızlaştığı Filth filmi izleyicilerine farklı bir deneyim yaşatıyor. Yeşil Sokak Holiganları filmiyle tanıdığımız yönetmen Jon S. Baird ise bu saykodelik filme imzasını atan kişi.

2014 film tavsiyeleri konusunda şu anda listede ismini yazabileceğimiz ilk film olan Filth’i mutlaka izleyin.

filth filmi

IMDB Sayfası

Yazar Yusuf

SineMâbed'in kurucu editörü. Mayıs 2008'den beri...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir