Fetih 1453’ün Yeni Fragmanı

.

PR anlamındaki başarısını kalitesine yansıtacağından şüpheli olduğum Fetih 1453’ün yeni fragmanı izleyicilere sunuldu.Özetle görsel efektler ve epik replikler içinde yüzeceğiz.
Yapımcı Faruk Aksoy ilk Recep İvedik filmi de çıkarken filmin oldukça iyi bir PR çalışması yaptırmış ve o dönemde gişe rekorunu kırmıştı.Açıkçası akıllı bir yapımcı Faruk Aksoy.Riske girmeden,maceraya atılmadan kendine para kazandıracak doğru projelerle ortaya çıkıyor.Fetih 1453’ün ilk defa bu kadar uzun görüntülerini izledim ve ilk fragmandaki düşüncem değişmedi.Film Ulubatlı Hasan’ı da Fatih Sultan Mehmet’i de derinlemesine mercek altına alıyor belki ama Faruk Aksoy görsel efektlere parayı akıtırken oyuncu seçiminde biraz pintilik yapmış sanki.Tarihimizin en önemli olaylarından birini işlerken o anı bizlere tekrar yaşatmak için hiçbir masraftan kaçınmayan yapımcı bu anları bize hissettirecek insanlar olan oyuncu seçimlerinde adeta kamikaze yapmış.Ve muhtemelen bu filmin başyapıtlarımızdan biri olmayacak olmasının nedeni de oyuncu tercihleri olacaktır.
Henüz çıkmamış bir filmi bu kadar yermek belki acımasızca olacak ama tarihimizin destansılığını bize inandırıcı bir şekilde aksettirmek görsel efektlerden çok daha önemli.Evet bu film çok sevilecek belki de Türk sinema tarihinin en çok gişe yapan filmi olacak ama asla bir başyapıt olmayacak.Çünkü çarşambanın gelişi fragmandan belli olur.

Fetih 1453 Fragman İzle

SineMâbed'in kurucu editörü. Mayıs 2008'den bu yana site için ırgatlık yapmakta. Sevdiği birtakım yönetmenlerin olduğu gelen bilgiler arasında.

1 Yorum “Fetih 1453’ün Yeni Fragmanı

  1. Çok sey duydum aslında film çıkana kadar fragmanlarınıda defalarca farklı farklı izledim. Ama ne yazıkki filmi hala izleyemedim. Savaş ve tarih yapımlarına bayılırım aslında en kısa zamanda izlemek istiyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı