Kategoriler
Film Yorumları

Father of Invention (2010)

.

Bir zamanlar multi milyoner olan , müthiş gereksiz icatlar uzmanı , narsist ve asla kabullenmek nedir bilmeyen bir baba 10 yıl hapis yattıktan sonra tekrar medeniyetine dahil olur.
Robert Axle zamanının en nitelikli üreticilerinden biriyken ürettiği bir ürünün hatası yüzünden onlarca insanın parmaklarının kopması sonucu hapse girmiştir. Milyon dolarlık bir adamken hapse girdiğinde servetinin yarısı tazminatlara yarısı da kızına bakmakla yükümlü eşine verilmiştir. Axle hapiste geçen 10 yılın ardından iyi halde şartlı salıverir ve bulunduğu muhite gider. Küçük bir kız olarak bıraktığı Claire kocaman bir kız olmuştur. Karısı Lorraine ise bir korucuyla evlenmiştir. Hiçbirşeyi bıraktığı gibi bulamayan Axle’in tekrar servet sahibi olacak üretimler yapmak ve kızıyla arasını düzeltmek ister. Ancak hırs eşiği çok yükseklerde olan bu adam hangisinden başlayacağına karar verememektedir.

.

Kevin Spacey’nin her çektiği filmi izlemek gibi bir huyum var. Üstadı son zamanlarda başyapıtlardan çok düşük bütçeli durum komedilerinde sıklıkla görmeye başladık. Yine müthiş bir iş çıkarmış ancak konu yeterince sarmalayıcı değil. Camilla Belle , Heather Graham gibi ünlülerin de yer aldığı öngörüldüğü gibi başlayıp öngörüldüğü gibi bitiyor. Bu anlamda ustanın performansı ve tebessüm edecek birkaç sahne dışında filme zaman kaybı diyebilirim. Ortalama filmlere alerjisi olanların uzak durması tavsiye olunur.

IMDB Sayfası

Yazar Yusuf

SineMâbed'in kurucu editörü. Mayıs 2008'den beri...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir