Kategoriler
Film Yorumları

Eyyvah Eyvah (2010)

.

Ata Demirer’in son filmi olan Eyvah Eyvah gün itibariyle vizyona girdi.Osmanlı İmparatorluğu adlı filmin beklenen başarıyı gösterememesinden dolayı Eyvah Eyvah’da da ” Acaba komik değil midir?” kaygısı yaşansa da,Eyvah Eyvah’ı izledikten sonra şunu söyleyebilirim ki; gözünüzden yaş gelmese bile gayet eğlenceli bir film izleyeceksiniz.

.

Ata Demirer’in canlandırdığı Hüseyin Badem karakteri zaten daha önceki gösterilerinden aşina olduğumuz bir Trakyalı tiplemesi ve güldürmemesi neredeyse mümkün değil. Başarılı bir kadın komedi oyuncusu olan Demet Akbağ filmde Firüzan adlı karakteri canlandırıyor.Bu da kahkaha miktarını ikiye katlıyor.Şımarık -baskın bir Trakyalı değil de,sakin ve kendi halinde bir Trakyalı izliyor olmak filmi daha da keyifli hale getiriyor çünkü sakin yapıda olan bu gencin sert ve esprili çıkışları daha eğlenceli bir film olmasına katkıda bulunuyor.

.

Konusu itibariyle:Hüseyin Badem Çanakkale Geyikli’de dedesi ve annanesiyle yaşamakta olan otuzlu yaşlarında bir gençtir.Çocukluğundan beri klarnet çalmaktadır. Annesi vefat etmiştir. Babasının ise o doğmadan öldüğünü bilmektedir. Sağlık ocağında çalışan hemşire Müjgan’a karşı da içten içe hisler beslemektedir. Tam bu hislerin ilişkiye dönüşeceği sırada babasının aslında ölü olmadığı gerçeğini öğrenir ve babasının izini sürmeye İstanbul’a gider.Burada yolu bir bar şarkıcısı olan Firüzan’la kesişecektir.Firüzan’ın da yardımıyla, babasını bulmak için kolları sıvayan Hüseyin bu amaç için attığı her adımda talihsiz olaylarla karşılaşır.


Resmi Web Sitesi
IMDB Sayfası
Fragman

Yazar Edi

Uzun uzun inceleme okumayı sevmeyen izleyiciler için listeler hazırlar. Hazırladığı listelerdeki her filme ve diziye kefildir.

“Eyyvah Eyvah (2010)” için 0 yanıt

Bu filmin kadrosu bir harikaydı. Özellikle Demet Akbağ ve Ata Demirer yan gelince gülmemek için kendimi zor tutuyordum. Ata Demirerin zaten trakyalı performansı hepimiz çok iyi biliyoruz 🙂 Son zamanda çıkan yerli filmlerin en iyilerine örnek olarak gösterilcek bir film

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir