Engin Günaydın’ın Son Filmi:Vavien

.

Burhan Altıntop karakteriyle T.V fenomeni olan Engin Günaydın’ın senaryosunu yazdığı ve oynadığı Vavien adlı filminin çekimleri tamamlandı.Taylan Biraderler’in yönettiği film Günaydın’ın memleketi Tokat’ın Erbaa ilçesinde çekildi.Filmin Mart 2010’da vizyona girmesi bekleniyor.

Filmde abisiyle beraber çalışan,eşi ve çocuğuyla mutsuz bir hayat süren Celal adlı beceriksiz bir elektrikçiyi canlandıracak olan Engin Günaydın’a karısı rolünde Binnur Kaya,abisi rolünde Settar Tanrıöven eşlik edecekler.Engin Günaydın yapılan röportajlarda filmin konusu hakkında ufak tüyolar verse de kesin olarak bildiğimiz filmin kara-mizah olacağı…Yine de internette yazılan gayr-ı resmi konuyu sizlerle paylaşalım;

Celal, karısı ve çocuğuyla mutsuz bir aile hayatı sürmektedir. Abisi Cemal’le birlikte ortak oldukları elektrik dükkânında da durumlar pek parlak değildir. Birçok yere borçları vardır. Celal ve Cemal’in tek eğlencesi Samsun’da pavyona gitmektir. Pavyonda çalışan Sibel Ceylan’a olan aşkı Celal’in başına dert açacaktır. Celal’in karısı Sevilay, 15 yıldır, Almanya’da yaşayan babasının gönderdiği paraları biriktirerek saklamaktadır. Celal’in bu sırrı bildiğinden habersizdir. Zaten mutsuz bir hayat sürmekte olan Celal, bu paranın kurtuluşu olduğunu düşünerek, bir plan yapar. Fakat Celal’i sürprizler beklemektedir.

Not:Bu arada Vavien gittigeldi anlamına gelen bir elektrik terimiymiş.

Engin Günaydın’ın Vavien Söyleşisi

Kaynak1,2

Yusuf

SineMâbed'in kurucu editörü. Mayıs 2008'den bu yana site için ırgatlık yapmakta. Sevdiği birtakım yönetmenlerin olduğu gelen bilgiler arasında.

0 Replies to “Engin Günaydın’ın Son Filmi:Vavien

  1. Avrupa yakasında oynarken çok sıkı hayranıydım engin günaydının fakat böyle bir projesi olduğunu bilmiyordum. Gözden kaçmış galiba 🙁 Her zaman ki gibi Engin Günaydının kalitesini konuşturacağı bir film olacağını düşünüyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.