Kategoriler
Uncategorized

En İyi Film Müzikleri:Mr.Nobody

.

Bir önceki filminden bu yana 15 sene geçmiş olan yönetmen Jaco Van Dormael yarattığı fütürist dünyanın yanına abisinin de yardımıyla müthiş soundtrackler ekleyerek sıradışı filmini uzun süre hafızalardan silinmeyecek bir haline getirmeyi başarmış.
Mr.Nobody’yi izlerken sürekli değişen durumlar ve kafalardaki olasılıkların hangisinin gerçekleştiğini yada gerçekleşeceğini düşünürken pelte kıvamına gelmiş beynimizi hayata döndüren filmin müzikleri oldukça özenle hazırlanmış.

80’lerdeyken Wallace Collection’un Daydream’i , 90’lar yaşanırken Pixies – Where is My Mind’ı kullanan film (Ki aslında soundtrack açısından yalama olmuş bir şarkıdır.Başka bir şarkı seçilebilirdi.) bunun yanına yönetmenin abisi Pierre Van Dormael’in film için hazırladığı Mr.Nobody ve Undercover parçalarıyla hayat buluyor.Filmde yoğun bir müzik kullanımı var ancak hayalle gerçeğin karmakarışık bir hal aldığı filmin müzikleri terapi görevi görüyor.Benim Mr.Nobody filminin müziklerinde takıldıklarm…Dikkat bağımlılık yapabilir !

  • Pierre Van Dormael – Mr Nobody
  • Pierre Van Dormael – Undercover
  • The Chordettes – Mister Sandman
  • Wallace Collection – Daydream
  • The Andrews Sisters – Rum and Coca Cola
  • Hans Zimmer – God Yu Tekkem Laef Blong Mi

Yazar Yusuf

SineMâbed'in kurucu editörü. Mayıs 2008'den beri...

“En İyi Film Müzikleri:Mr.Nobody” için 0 yanıt

Şarkıları tek tek dinledim çok eski şarkılar gerçekten insanın içine bir neşe katıyor ve sakinleştiriyor ısrarla dinlemenizi tavsiye ederim. Özellikle The Andrews Sisters – Rum and Coca Cola parçası çok eğlenceliymiş 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir