Elle Tek Tek Tarif Yazmaya, Silinen Kaybolan Tariflere Son :)

Türkiye’nin en popüler yemek tarifleri paylaşım platformu nefis yemek tarifleri.com ‘un neredeyse kuruluşundan beri kullanıcının hizmetine sunduğu ve bu alanda diğer sayfalara da bu anlamda öncülük ettiği en önemli özelliklerinden birinde bahsetmek istiyorum; Tarif Defterim. Bu özellik kısaca, kullanıcının beğendiği tarifleri daha sonra kolayca bulabilmek adına deftere ekle sekmesi ile seçerek tarif defteri oluşturması olarak tanımlanabilir. Gelelim oldukça basit görünen fakat bir o kadar da gerekli görünen, kullanıcının olmazsa olmazım dediği bu özelliğin faydalarına;


* Kalem kağıda gerek yok, her yerde yanınızda…

Bir defa artık görüp beğendiğiniz bir tarifi not etmek için kalem kağıt aramıyorsunuz. Hızlı yazayım diye kargacık burgacık ve bazen de eksik malzeme ile yazılmış, sonra da evin bir köşesinde bir çekmecede örneğin unutulmuş tariflere hangimiz rastlamadık ki? İşte artık nefis yemek tarifleri ile tek tıkla istediğiniz tarif artık sizin defterinizde.  Üstelik bu defter eskimiyor, yırtılmıyor ve kaybolmuyor, bir yere gittiğinizde de sizinle beraber geliyor. İster cebinizde, ister tabletinizde, ister bilgisayarınızda açabiliyorsunuz.

*Tarif aramak çok daha kolay.

 

Tarif defteriniz var diyelim, beğendiğiniz belki yüzlerce tarifi yazmışsınız,  peki ya sayfa sayfa gezmeden o kadar tarifin içerisinde aradığınızı anında bulabiliyor musunuz? Biraz zor olabilir, oysa Nefis Yemek Tarifleri tarif defterinde defter içinde tarif arama yaptırarak saniyeler içinde tarifinize ulaşırsınız. Belki de belirli bir tarifi değil de örneğin bir sebze yemeği tarifi baktınız, ne yapacağınızdan tam da emin değilsiniz aslında. Tarif defterinizde çikolatalı tatlılar tarifleri kategorisini seçip beğendiğiniz çikolatalı tatlı tarifleri arasından istediğinizi kolayca seçebilirsiniz.

 

*Gelsin yorumlar, beğeniler, farklı fikirler :)


Nefis yemek tariflerinde tarif defteri oluşturmanın bir diğer artısı daha var ki, bence bu kullanıcılar açısından son derece hayati olabilir. Diyelim ki tarifinizi elle bir yere yazdınız, o tarif orada öylece senelerce kalır. Peki nefis yemek tariflerindeki bir tarife ne olur? Yıllar boyu binlerce kişi dener, yorum yapar, eklemeler, öneriler ve fikirler paylaşılır, deneyenler fotoğraflar ekler, video eklenir. Tarif yüzbinlerce kişinin bir nevi kontrolünden geçer. Hal böyle olunca tarifi ilk defa deneyecek olan kişi tüm bu deneyimlerden  de faydalanma imkanına kavuşur. Tariflerin sonucu ile ilgili şüphe duymaz, aklına gelebilecek soruların yanıtlarını da yorumlar kısmından almış olur.

 

*Görsel açıdan zengin, anlaşılır içerik

Belki bahsetmeye gerek de yoktur, elle tarif yazmak ve nefis yemek tariflerinde tarif defteri oluşturmak arasındaki en önemli farklardan biri de; elle tarif yazarken fotoğraf ve videoları ekleyemiyor olmanız. İçinde yaşadığımız şu zaman diliminde artık görselliğin öne çıkması istesek de istemesek de teknolojideki baş döndüren gelişimin bir sonucu. İnsanlar duyduklarını ve okuduklarını kolay unutsa da gördüklerini daha fazla akıllarında tutuyorlar ve görerek daha hızlı öğreniyorlar. Detay fotoğraflarıyla açıklanmış, ve hatta yapılış videolarıyla desteklenmiş tariflerin uygulaması, özellikle mutfakta yeni olanlar için daha anlaşılır ve bu sebeple de daha tercih edilir hale geliyor.

 

Dolayısıyla her an elinizin altında bulundurabileceğiniz, pratik kullanımı olan, görsel açıdan çok zengin ve geniş bir kullanıcı kitlesinin değerlendirmesinden geçmiş tarifler, elbette ki gün geçtikçe daha çok kişiyi cezbediyor.

Kullanıcılara nefis bir haberimiz de var;
Nefis yemek tarifleri geçtiğimiz günlerde gelen güncelleme ile bir adım daha öteye giderek tarif defterlerinde çoklu defter uygulamasını da kullanıcının hizmetine sundu.

 

Nedir çoklu defter uygulaması peki?

Artık aynı hesapta birden fazla tarif defteriniz olabilir. Örneğin denediğiniz tarifleri bir defterde, denemek istediklerinizi başka bir defterde toplayabilirsiniz. Veya çocuğunuz için seçtiğiniz tarifler için ayrı bir defter oluşturabilir, hafta sonu yapacağınız bir etkinlik için seçtiğiniz tarifleri ise yine ayrı bir defterde tutabilirsiniz. İhtiyacınız olduğunda elinize bilgisayar veya telefonu alıp nefis yemek tarifleri’ne giriş yapmanız yeterli. Ana ekranda bulunan tarif defterim’e tıkladığınız anda bütün defterleriniz, ve defterinize seçtiğiniz sınırsız sayıda tarif elinizin altında, size sadece pişirmek ve keyfini çıkarmak kalıyor, öyleyse şimdiden afiyet olsun :)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir