Ejderhanı Nasıl Eğitirsin 3D 23 Nisan’da Sinemalarda

.

Ejderhanı Nasıl Eğitirsin (3D) filmi tarihin gizemli kahramanları olan Vikingler ve ejderhaları çocuklar için ortak bir paydada buluşturuyor.

Hıçkıdık ve Dişsiz’in yolculuğu için dışarıdan gelenler, proje üzerinde kendi deneyimlerini koyacakları için heyecanlıydılar.Yapımcı Tim Johnson bunu şöyle anlatıyor: “Ejderhalarla ilgili en etkileyici şey, dünya üzerindeki neredeyse tüm kültürleri bir araya toplaması, Uzak Doğu’yu, Avrupa’yı, her yeri. Ve herkes kendine ait bir ejderha mitolojisine sahiptir. Bu soylu, vahşi, korkunç canavarları yaratmak insanlıkla iç içe olmuş. Her kültürün bir bölümünde canavar hikâyeleri vardır. Çocukken korktuğunuz bu şeylerle, bilinmeyenle başa çıkmak, her kültürün sahip olduğu hikâyeciliğin bir bölümünde vardır. Bizim için bu tür bir geleneğin parçası olmak, bir ejderha kadar kültürel olarak uzaklara ulaşan bir hayvanı ele almak, Cressida Cowell’ın kitaplarını kullanarak kendi hikâyemizi anlatmamızı ve ejderha hikâyelerinin 21. yüzyıl versiyonunu geliştirmemizi sağladı. Bu, en büyük onurlardan ve ayrıca film üzerinde çalışırken karşılaşılan en büyük zorluklardan biriydi”.

.

Diğer yapımcı Bonnie Arnold ise filmi şöyle yorumluyor:“Seyircilerin kendilerini tıpkı herhangi bir eğlence parkında gezintiye çıkmış gibi hissetmelerini istiyorum. Ama daha da önemlisi bu film, ilham veren, umut veren, güldüren, eğlendiren, içten bir film” “Buna ek olarak, verdiği çok da güzel bir mesajı var. Hıçkıdık iyimser bir karakter. Köyünün can düşmanıyla arkadaş ve Hıçkıdık ile Dişsiz arasındaki bu ilişki, aslında daha iyi bir hale gelmesi için dünyayı değiştiriyor.”

Filmin Türkiye vizyon tarihi (23 Nisan) dünya takvimine göre biraz farklı ama bu durum bizim çocuklar için sevindirici,kısmen de ayrıcalıklı diyebiliriz.Filmin seslendirenler arasında Jay Baruchel, Jonah Hill, Gerard Butler,Christopher Mintz-Plasse var.


Ejderhanı Nasıl Eğitirsin Türkçe Dublaj Fragman
Klip,Klip 2,Klip 3

SineMâbed'in kurucu editörü. Mayıs 2008'den bu yana site için ırgatlık yapmakta. Sevdiği birtakım yönetmenlerin olduğu gelen bilgiler arasında.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı