Kategoriler
Yeni Filmler

Efsane Oyun Prince of Persia Beyazperdede

.

Video oyunu tutkunlarının oynamasa dahi ismine aşina oldukları efsane oyun Prince of Persia sinemaya uyarlandı ve dev kadrosuyla 28 Mayıs 2010’da izleyicilerle buluşacak.Harry Potter ve Ateş Kadehi’nin yönetmeni ve Karayip Korsanları üçlemesinin yapımcısının etrafına serpilmiş yetenekli oyuncularıyla (Jake Gyllenhaal,Alfred Molina,Ben Kingsley) dikkat çeken film ülkemizde Pers Prensi:Zamanın Kumları adıyla gösterime girecek.

Filmin konusu kısaca şöyle;

Haylaz bir prens istemeden de olsa gizemli bir prensesle güç birliği yapar. Birlikte, zamanı tersine çevirebilen Zamanın Kumları’nı açığa çıkarabilecek ve sahibinin dünyaya hükmetmesini sağlayabilecek olan eski bir hançeri korumak üzere karanlık güçlere karşı bir yarış içine girerler.

Filmden Notlar:

– Filmin yönetmeni Mike Newell’ın yönettiği filmler arasında “Harry Potter ve Ateş Kadehi,” Al Pacino ve Johnny Depp’in oynadığı “Köstebek,” “Pushing Tin,” “Dört Nikah Bir Cenaze” ve “Yabancıyla Dans” da bulunuyor.
– Filmin yapımcısı Jerry Bruckheimer pek çok ödülü ve ödül adaylığının yanısıra 41 kez Oscar ödülüne aday gösterilmiş ve 6 Oscar kazanmıştır.Ayrıca 23 kez Altın Küre’ye aday gösterilmiş ve dört kez ödül almışlardır.
– Film Marakeş, Ouarzazate ve Erfoud, Fas’ta ve İngiltere’deki Pinewood Studios’daki büyük ölçekli bir platoda çekilmiştir.

Görseller 1,2,3

IMDB Sayfası

Not:Yazılı ve görsel tüm dökümanlar için Burcu Arıkan ve Walt Disney Pictures’a teşekkür ederiz.

Yazar Yusuf

SineMâbed'in kurucu editörü. Mayıs 2008'den beri...

“Efsane Oyun Prince of Persia Beyazperdede” için 0 yanıt

Umarım bir oyun filminden daha iyi birşeyler çıkar ortaya.Silent Hill veya Resident Evil gibi iyi uyarlamalar görmüş olsakta genellikle oyundan uyarlanan filmler pekde iyi olmuyor.Özellikle herkezin bildiği Uwe Boll var ki allaha yakın sinemaya uzak dursun bence 😀
PoP da yapımcı yönetmen ve oyuncular çok iyi gerçi.Bu yuzden kötü bir film olması zor.Merakla bekliyoruz.

Yapımcı ve yönetmeni ile dikkatimi çekti. İzlenecekler listeme ekliyorum. Türkiye’de ne zaman vizyona girecek, bilgisi olan var mı?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir