Kategoriler
Yeni Filmler

Efsane Grup Queen Film Oluyor

.
İşte size doğaüstü gelebilecek bir haber:The Queen’i yazan Peter Morgan şimdi de müzik grubu Queen’i yazıyor. (aslında bu tam olarak haber kısmını yansıtmıyor ama habere katkısı olması bakımından yararlı bir bilgi.) biraz daha ayrıntılı incelersek, Queen’in solisti Freddy Mercury’nin henüz ismini koymadığı biyografisini yazıyor. Dahası: Mercury’yi oynayacak kişi olarak prodüksiyon Sacha Baron Cohen’la anlaştı. Işıkları hazırlayın ve Sacha’yla beraber şarkı söylemeye başlayın.

Deadline, GK Films finansçılarıyla birlikte projeyi ve oyuncu listesini onayladı. Ele alınacak zaman dilimi “grubun oluşmaya başladığı yıllardan Queen’in 1985 yılında Live Aid’de çıkışına kadar geçen zaman”ı ele alıyor. Mercury’nin 1991’deki ölümü hedef alınmıyor fakat film ölümünün 20. yıldönümünün üstünden çok geçmeden tamamlanmış olacak.
GK Films,Bohemian Rhapsody, We Will Rock You, Another One Bites the Dust, You’re My Best Friend gibi Queen’in klasik bazı parçalarına filmde yer vermek için birtakım yasal işlemleri halletti. ’Fat Bottom Gils’ün de bunlara dahil olması gayet güzel tabii. Şu soru çok net: Cohen şarkıları kendisi mi söyleyecek yoksa playback mi yapacak? Bunu henüz bilmiyoruz. Konu yapımcılar, Cohen ve filmi kim yönetecekse onun arasında çözülecek.
Queen’in diğer üyeleri (Brian May, Roger Taylor, John Deacon) filmin ardında kalarak yapım ekibine yardımcı olacaklar. Bu haber de oldukça önemli.Filmde Mercury’nin cinsel kimliği ve en meşhur erken AIDS kurbanlarından biri olduğu gerçeğine de özellikle dikkat edileceğini umuyoruz. Mercury’nin uzun süren rock ikonu statüsü insanların AIDS algısının değişmesine yardımcı olmuştu, bu nedenle Morgan’ın senaryoda bir şekilde bu noktaya değineceğini iddia ediyoruz.

Kaynak

Yazar Edi

Uzun uzun inceleme okumayı sevmeyen izleyiciler için listeler hazırlar. Hazırladığı listelerdeki her filme ve diziye kefildir.

“Efsane Grup Queen Film Oluyor” için 0 yanıt

Sacha Baron Cohen’den başka kimse bu kadar çok yakışmazdı role fakat Freddie’yi oynamak epey zor olacak gözüküyor.Gerçi Borat,Brüno gibi uç rolleri canlandıran Cohen bu durumu pek tınlamaz gibi geliyor bana.
Biyografik bir filmi olması gereken adamların başında gelir Freddie Mercury.Umarım 1-2 seneye izleyebiliriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir