Kategoriler
Film Tavsiyeleri

Due Date/Git Başımdan (2010)

.

Aklı başında makul bir adam ne yaptığını bilmeyen ve muhtemelen hiçbir zaman da bilmeyecek olan kader yoldaşıyla karşılaşır.Kader onları türlü maceralara sürükleyecek ve başlarını dertten derde sokacaktır.
Vavien filminde “Fallow Me” (evet filmde de aynen böyle yazıyor) adındaki pavyonda bir diyalog vardı.Filme bayıldığımdan dolayı sık sık aklıma gelen diyalogta iki arkadaştan diğerine tekrar tekrar “Bu adam senin dengin mi değil mi ?” diyordu.Evet Peter ve Ethan için de aynı şey geçerli.İkisi de birbirlerinin ne dengi ne de muhtemelen hiçbir şekilde ortak arkadaşı olacak tipler de değil.Ancak şartlar onları uzun,komik ve aksaklıkların rutine bağladığı uzun bir yol filmi çekmeye zorluyor.

.

Komedi filmlerinde hikayeden bir şeyler anlatıldığında pek anlamlı olmaz.Özelilkle bir yol filmi formatındaysa…Bu yüzden kısa yoldan filmi tavsiye etmek en makul olanıdır.Robert Downey Jr. İle Zach Galifianakis’in başrollerini paylaştığı film de bu özelliklere sahip.Sıradan bir adamın bir deliyle kilometrelerce sürecek bir yolculuğu paylaşması fikri…Herkes yol arkadaşını seçemez.Bu kadar abartılısı denk gelmese bile sizin de mutlaka boğazlamak istediğiniz bir yol arkadaşınız olmuştur.Zaten hikayenin absürdlüğü bir tarafa samimiyeti oldukça etkileyici.
Genel olarak diyebileceğim şu ki izledikten sonra çabuk unutulacak ancak izlendiği süre boyunca zamanınıza değecek türden bir film.Zaten bir komedi filminden daha fazlasını beklemek de avanaklık olur değil mi ?

IMDB Sayfası

Yazar Yusuf

SineMâbed'in kurucu editörü. Mayıs 2008'den beri...

“Due Date/Git Başımdan (2010)” için 0 yanıt

aksiyonu bilmem ama film cidden çok komikti 🙂 izlemeye değer hele bi sahnesinde yerlere yatmıstım herneyse tavsiye ederim sadece eğlenmek için izlenilecek bi film fazla bişeyde beklemeyin

açıkcası feyz aldıgı film Planes, Trains & Automobiles ile kıyaslanınca pek sığ kalan bir film. fakat zaman geçirmek için izlenebilir.

Zach Galifianakis’u genelde yan roller de izlemiştim.Şahsım adına Zach Galifianakis’u başrol de izlemek şahaneydi..Robert Downey Jr.’ı ise ilk defa bu filmde izledim.Ama gerçekten de iki oyuncu da olağanüstüydü.

2010 daki favori filmlerinden biriside Git Başımdan arkadaşlar şiddetle izlemenizi tavsiye ediyorum. Başarılı bulduğum bir film

filmin sadece fragmanını izleyebildim.bizim buradaki sinemaya gelmedi.internette ki hiç bir film satan sitede bulamadım.git başımdan filmi merak ettiğim filmler arasında fakat izleyebilirsem sevineceğim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir