Downsizing | Küçülen Hayatlar Türkçe Altyazılı Fragman

Sıradan insan hikayelerine sıradışı dokunuşlar yapan Oscar ödüllü yönetmen Alexander Payne bu sefer de fütüristik bir mevzu üzerinden toplumsal tahlillerde bulunacak gibi gözüküyor.

Küçülen Hayatlar, Norveçli bir bilim adamının aşırı nüfusa çözüm olarak insanları 13 santimetreye küçültmeyi keşfetmesi ve bunu 200 yıl içinde gerçekleşecek global bir dönüşüm olarak sunması sonrasında olacakları hayal ediyor. İnsanlar kısa süre içinde minyatürleştirilmiş bir dünyaya ne kadar para gidebileceğini fark eder.

Sıradan bir vatandaş olan Paul Safranek (Matt Damon) ile karısı Audrey (Kristen Wiig) daha iyi bir hayat vaadiyle küçülmek üzere Omaha’daki stresli hayatlarını terk etmeye ve yeni, küçültülmüş bir topluluğa katılmaya karar verirler. Bu, hayatlarını değiştirecek maceraları tetikleyen bir seçim olur.

Müthiş bir oyuncu kadrosu ve müthiş bir yönetmeni olan Küçülen Hayatlar filmi bu yılın en çok beklenen filmlerinden biri olacak gibi gözüküyor.

Yusuf

SineMâbed'in kurucu editörü. Mayıs 2008'den bu yana site için ırgatlık yapmakta. Sevdiği birtakım yönetmenlerin olduğu gelen bilgiler arasında.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.