Diarios de Motocicleta/Motorsiklet Günlüğü (2004)

.

Yapılan her yolculuk ayrı bir deneyimdir. Kimi yolculuklar hayatınıza bir yerden dokunur ve sizi bambaşka biri yapıverir.
Geride bıraktığınız yüzlerce binler kilometredeki adam değilsinizdir artık. Hayata bakışınız değişir , dünya görüşünüz değişir, siz değişirsiniz…

İşte Alberto ve Ernesto da ülkenin kuzeyine doğru Buenos Aires’ten yola çıktıklarında hayallerini gerçekleştirmeyi amaçlar. İkili tüm Latin Amerika’yı motorla gezecek , maceralara atılacaktır. Bu esnada Latin kızlarının tadına bakacak , toprak ağalarının halkı bitirmelerine tanıklık edecek ve Latin Amerika gerçeğiyle yüzleşeceklerdir. Biyokimyacı Alberto ile tıp öğrencisi Ernesto yolda o kadar çok yaşanmışlık paylaşır ve o kadar çok maceranın başrol oyuncuları olurlar ki tüm bu deneyimler onları farklı birer birey haline getirecektir.

.

Bazen film hakkında belirli bir önbilgiyi almadan sadece filme güvenmek gerekiyor. Aldığınız hazzı artıran bu durum tabii ki sıkça yapılması gereken bir durum değil. Ancak Motorsiklet Günlükleri’nin hikayesinin kimin olduğunu bilmeden filmin sonuna geldiğimde yüzümde oluşan tebessümün benim için değeri pahabiçilemezdi.

Gael Garcia Bernal ve Rodrigo De la Serna’nın başrollerini paylaştığı bu Oscar’lı filmi şiddetle tavsiye ediyorum. Daha fazla bilgi vermeden , alacağınız hazzın değerini düşürmeden…

IMDB Sayfası

Yusuf

SineMâbed'in kurucu editörü. Mayıs 2008'den bu yana site için ırgatlık yapmakta. Sevdiği birtakım yönetmenlerin olduğu gelen bilgiler arasında.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.