Death Proof/Ölüm Geçirmez (2007)

.

Mike özel olarak tasarlanmış aracıyla, gözüne kestirdiği kızları öldüren bir katildir. Bir süre takip ettiği kızlarla bir şekilde tanıştıktıktan sonra
onları trafik kazası süsü vererek öldürür.
Fakat plan her zaman tik-tak işlemez. Mike’ın öldürmeye çalışacağı son kız grubu, adrenalin meraklısı tomboylar (erkek fatmalar) topluluğu çıkınca ortalık biraz karışır.

.

Death Proof bir aile filmi değildir. Yönetmenin diğer filmlerini izleyen herkesin kanaat getireceği üzere kendisi abartmanın ve istismarın tam ortasından yapar filmlerini. Eğer birşeyler öğreneyim, tatlı aşk hikayeleri anlatan bir film olsun yada esrarengiz olsun saatlerce cevaplar arayayım diyorsanız Tarantino izlemeniz önerilmez.Uzun ve bir o kadar garip replikler, dedikodu yapan gangsterler, öç almak için yüzlerce adamı pataklayan Amerikalı kadınlar ilginizi çekerse yada kimin ne zaman ne yapacağı belli olmayan bol şiddetli filmleri seviyorsanız o zaman başka. Hemen bir Tarantino filmi izlemelisiniz.


Resmi Web Sitesi
IMDB Sayfası
Fragman

Edi

Sizlerden gelen isimsiz içeriklerin paylaşıldığı editör hesabıdır.

0 Replies to “Death Proof/Ölüm Geçirmez (2007)

  1. Aslında Tarantino’ya karşı önyargılı değilimdir ama bu filmi pek sevmemiştim.Dublör Mike karakteri,çarpışma sahnesi gibi güzelliklerin yanında Tarantino’nun gereğinden fazla uzattığında tilt olduğum köy kıraathanesi muhabbeti kadar gereksiz gördüğüm diyaloglarını hatırlıyorum.Eksileri artılarını biraz götüren bir filmdi bence.Tabii Tarantino fanları ve B Film severler açısından eşsiz filmlerden biri.Filmde yanılmıyorsam Uma Thurman’ın dublörü başrollerden biriydi.Amerika’da da Rodriguez’in Grindhouse ile iki film beraber gösteriliyordu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.