Death at a Funeral | Cenazede Ölüm (2007)

thumbnail

İngilizlerle ilgili tüm dünyada ortak bir kanı varsa o da soğuk bir toplum olmalarıdır herhalde. Bazıları İngiliz komedilerini sevse de benim önüme Coupling’den başka bir güzellik geçmedi. Herkesin ayılıp bayıldığı ve internette yüksek oyları topladıkları Sıkı Aynasızlar,Dört Nikah Bir Cenaze vs… gibi filmler benim için hayal kırıklığıydı. Death at a Funeral (Cenazede Ölüm) da hayal kırıklıklarının devamı oldu benim için.

Aile reisinin ölmesiyle tüm aile tekrar biraraya gelir.Töreni düzenlemek Daniel’a kalmıştır. Bir sürü aksilik birbirini izlemekte ve tören bir türlü gerçekleştirilememektedir. Bu gecikme birçok sırrı açığa çıkarmış ve aile içi skandala sebep olacak bilgiler ortaya çıkmıştır.

Film hakkında söylenecek fazla birşey yok aslında. Kısa süresi içinde karakterlerin davranışları ve kişiliklerine yakınlaşan filmin tek tük tebessüm edilecek bölümleri yok değil. Birbiri ardını izleyen terslikler silsilesi.

SineMâbed'in kurucu editörü. Mayıs 2008'den bu yana site için ırgatlık yapmakta. Sevdiği birtakım yönetmenlerin olduğu gelen bilgiler arasında.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı