Dances with Wolves/Kurtlarla Dans (1990)

.

Kevin Costner’ın Hollywood aracılığı ile dünyaya hediye ettiği kült yapım.7 adet akademi ödülü ile rekorlara imza atmışlığı vardır. En İyi Film Akademi Ödülü, En İyi Yönetmen Akademi Ödülü, En İyi Uyarlama Senaryo Akademi Ödülü,En İyi Sinematografi Akademi Ödülü, En İyi Kurgu Akademi Ödülü
En İyi Ses Akademi Ödülü, En İyi Orjinal Şarkı Akademi Ödülü…

.

Amerikan ordusunda teğmen olan Dunbar’ın Kızılderililerin yaşamış olduğu bir bölgeye gitmesinden sonra orada yaşadıklarının üzerinde durulmaktadır. Dunbar’ın Kurtla Danseden’e dönüşümünü izlerken bu kadar ödülü nasıl aldığının tüm cevaplarını buluyorsunuz. Kabilenin şef ve üst düzey kişileri ile iletişim kurmaya çalışırken, kabile liderlerinin ve geri kalanlarının çekingen tavırları ve sonrasında gelişen ilişkileri bir harika. Tüm bu olan bitenin arasında bir aşkında filizleri atılması filmi dramadan az da olsa uzaklaştırıyor.

.

Bu yapımdan sonra Hollywood’un Kevin’e taptığı söylenir.

IMDB Sayfası
Fragman

SineMâbed'in kurucu editörü. Mayıs 2008'den bu yana site için ırgatlık yapmakta. Sevdiği birtakım yönetmenlerin olduğu gelen bilgiler arasında.

0 Yorum “Dances with Wolves/Kurtlarla Dans (1990)

  1. Şu filmi hiçbir zaman tam izleme imkanım olmadı.4-5 ay önce de TV8’de çıkmış ama nedense yarım bırakmıştım.Televizyonda filmler etkisini yitiriyor nedense.Bu filme bu kadar ödülle ayrı bir zaman ayırmalı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı