Damadı Öpebilirsin

thumbnail

Adam Sandler’in oynadığı filmlerde hiçbir zaman müthiş performansı ile öne çıktığını görmedim. Ancak onun oynadığı filmler yapımcılara çok kazandırıyor,çok izleniyor. Tabii ki filmlerine lafım yok ama bu başarı Sandler’dan mı kaynaklanıyor yoksa hep doğru zamanda doğru yerde mi ?

Neyse konumuza dönecek olursak Chuck ve Larry uzun yıllardır arkadaşlıkları devam eden iki itfaiyecidir. İşleriyle mutlulardır ancak Larry eşi öldüğünden beri çocuklarına fazla zaman ayıramamaktadır ve onların gelecekleri hakkında endişelidir. Eşinin zamansız ölümü ve vasiyetinin olmaması,akabinde Larry’nin riskli işinde olası bir kaza durumunda çocuklarının mirastan hak alamaması demektir.

Larry’nin önünde iki seçenek vardır. Ya çok sevdiği işinden kopup çocuklarıyla güvenli bir şekilde yaşayacak yada yeni bir evlilik yapılıp yeni bir vasiyet hazırlanacaktır. İşinden vazgeçemeyen Larry’nin gönlünde de bir kadın yoktur. Bu yüzden tek seçeneği kadim dostu Chuck’tan küçük bir iyilik istemektir.

Az küfürlü diyaloglar ve özgün espirilerle donatılmış senaryo filmi mükemmel kılmış. Tabi eşcinsellik konusunun da filmin gişesinde önemli bir payı var.

Kahkahalarla gülerken belki de bazı tabularınızı yıkacaksınız. Son zamanlardaki fiyaskolardan sonra bu film benim için iyi bir seçim oldu. Siz de mutlaka izleyin…

SineMâbed'in kurucu editörü. Mayıs 2008'den bu yana site için ırgatlık yapmakta. Sevdiği birtakım yönetmenlerin olduğu gelen bilgiler arasında.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı