Kategoriler
Fragman

Dağ Filmi Fragmanı

.

Yönetmen Alper Çağlar ve Mars Entertainment Group’un sunduğu Dağ filmi 16 Kasım’da vizyona giriyor.
Fragmanların bende bıraktığı izlenim ne ajitasyona ne de fantastik kahramanlığa mahal vermeden gerçeğe yakın bir film çekildiği yönünde. Yönetmenin de kendi eseriyle alakalı düşünceleri benimle paralellik gösteriyor.

Filmi için çok ufak fakat etkin bir ekip, – 15 derecede, Türkiye’nin en yüksek zirvelerinden birinde Erzurum Palandöken ve Konaklı’da, 3-4 metreye varan kara ve tipiye gömülerek bu filmi çekmiştir. Tüm bu macera Mart’ta başladı. Mütevazı emellerle başladığımız filmin kökleri, tamamen hevesle işe girişmiş bir avuç insandan ibaretti.Ekibi minimal ve sadık, çalışkan, zorluklara dayanabilecek dostlardan kurdum.En büyük etken tüm oyuncuların, tüm fiziksel koşullara rağmen, büyük bir fedakârlıkla projeye gönülden bağlanmalarıydı.

Zamanın akışı, acımasız hava koşulları ve kendi hırsımız hep bizi sınadı. Ama bu tarz bir filme layık olan azim de ancak böyle olmalıydı. Her hafta, her gün, hayatlarının en büyük mücadelesini veren fedakar askerlere bir mesaj bu, unutmadık sizi, aramızda olsanız da, olmasanız da, birçok meseleyi önemsiz kılan fedakarlıklarınız bize ilham verdi.
Fakat filmimizin bir iddiası da iddiasızlığıdır. Amacımız hep olayları masallaştırmadan, cesaretin mecburiyet ve dostluktan geçtiğini belirten bir film yapmaktı. Başardığımıza da inanıyorum.”

-Alper Çağlar

Filmin fragmanını aşağıdaki linkten izleyebilirsiniz.

Dağ Filmi Fragmanı

Yazar Yusuf

SineMâbed'in kurucu editörü. Mayıs 2008'den beri...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir