Kategoriler
Film Tavsiyeleri

Crazy, Stupid, Love/Çılgın Aptal Aşk (2011)

.

Aşk gelir,aşk gider,aşk uğrar,aşk acıtır.Türlü biçimde karşına çıkar.Türlü biçimde oyununu oynar.Crazy Stupid Love filmi de aşkın farklı hal ekleri almış hallerini farklı insanlar üzerinde anlatıyor.
Kimi kocasını aldatır.Kimi patronuna aşık olur,kimi bakıcısına…Bazen de aşkı aramadan kestirme çıkar yolları ararsın ama yol ayağına geldiğinde gitmek durumunda kalırsın.Farklı insanların farklı aşk halleri bir noktada birleştiğinde ortaya iyi bir romantik film ortaya çıkıyor.
Artık o kadar çok romantik film çıkıyor ki belli bir çıtanın altında kalanlar vizyona girme şansı bile bulamıyor.Bunlara iyi oyunculardan oluşan vasat romantik filmler de dahil.Romantik filmlerde özgün konu aramak yersizdir çünkü karakterler eninde sonunda kesişecek,sevecek yada sevmeyecekler.Bu yüzden makul bir şekilde düşündüğümüzde bir romantik filmlerin fark yaratabilmesi için birincil olarak iyi oyunculardan çok iyi bir kurguya ihtiyacı olduğunu düşünüyorum.Filmin nereye gidileceği kestirilememeli ki izleyici hipnoza girdiği romantik alemlerden uyanmasın.İzleyiciyi sürekli oyalayacak yan unsurlar yada kurguda gelenekselliğin dışına çıkması gibi durumları izleyicinin tatmin edilmesini sağlayacak önemli etkenler olarak görüyorum.

.

Crazy Stupid Love filmi Julianne Moore , Steve Carrell ,Ryan Gosling gibi başarılı oyuncu kadrosunun yanına farklı bir anlatım katınca kendini yedirmeyi bilen komedi filmleri klasmanına girmeyi hak etmiş gözüküyor.Ryan Gosling hakkında buraya bir şeyler karalamıştım.Gerçekten çok yetenekli bir oyuncu ve oynadığı her karakterin hakkını verebiliyor.Şu ana kadar ne kötü bir Ryan Gosling performansı ne de kötü bir Ryan Gosling filmi izledim.Umarım bu durum hiç değişmez ve başarısına endeksli takipçi kitlesini alışkanlık budalası insan kütlelerine dönüştürmez.
Sözün özü Crazy Stupid Love aşkı her açıdan yakalamaya çalışan tatlı bir film.Son zamanlarda yaptığınız güzel şeylere bir yenisini ekleyin. Filmi izleyin ve tavsiye edin.

IMDB Sayfası

Yazar Yusuf

SineMâbed'in kurucu editörü. Mayıs 2008'den beri...

“Crazy, Stupid, Love/Çılgın Aptal Aşk (2011)” için 0 yanıt

.Farklı insanların farklı aşk halleri bir noktada birleşiyor ve çook hoş şeyler oluyor en sevdiğim oyuncuların oynadığı bu filmi izlemeniz gerek pişman olmayacaksınız 😀

“Çılgın, Aptal,Aşık” filmin ismi zaten bana eğlenceli bir film olduğunu ve içinde mutlaka romantizmin bulunduğu gerçeğini çağrıştırıyor 🙂 İzlenmeli diyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir