Kategoriler
Devam Filmleri

Crank/Tetikçi (2006)

.

Bitmek tükenmek bilmeyen temposu ve aksiyon filmlerinin gözde oyuncusu Jason Statham, temposu hiç düşmeyen bir aksiyon ile karşımızda bu sefer de. Yönetmenliğini Mark Neveldine ve Brian Taylor’un yaptığı bu filmin senaryosunu yine yönetmen koltuğundaki bu ikili yapmış.Film,2006 çıkışlı ve Amerikan yapımı.

.

Chevy Chelios (Jason Statham) bir tetikçidir, ancak bu işi bırakıp sevgilisi Eve (Amy Smart) ile yeni bir hayata başamanın planlarını yapmaktadır.Ancak bir gün uyandığında vücuduna “çin malı” bir solüsyon enjekte edildiğini aynanın karşısında, üzerinde “fuck you” yazan bir DVD’den öğrenir.Chelios’a enjekte edilen solüsyon onu yarım saat içinde öldürecektir. Bunu öğrenen Chelios intikam almak için yola düşer.Ancak Chevy, üzerinden yarım saatten fazla süre geçtiğini ve hala hayatta olduğunu görünce şaşırır, hemen doktorunu arayan Chelios,solüsyonun etkisini göstermesine engel olan vücüdün salgıladığı “adrenalin” öğrenince kendisini bu hale düşüren Verona ve ekibinin peşine düşer. Verona ise Chevy Chelios’u ve sevgilisi Eve’i öldürmenin peşindedir. Chelios ipin sonuna yaklaştıkça ihanet, intikam ve temposu hiç düşmeyen bir aksiyon karşımıza çıkıyor.
Crank, ne iyi ne de kötü bir aksiyon filmi. İzlerseniz hoş vakit geçirebileceğiniz, izlemeseniz de birşey kaybetmeyeceğiniz bir aksiyon filmi. Eğer bir Jason Statham hayranıysanız ve aksiyon filmlerinden hoşlanıyorsanız Crank, sizin için iyi bir alternatif olabilir.

Resmi Web Sitesi
IMDB Sayfası
Fragman

Yazar Edi

Uzun uzun inceleme okumayı sevmeyen izleyiciler için listeler hazırlar. Hazırladığı listelerdeki her filme ve diziye kefildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir