Crank:High Voltage/Tetikçi 2:Yüksek Gerilim (2009)

.

İlk filmde Chelios gökdelenden düşüp asfalta yapışımış ve bize göz kırpmıştı.Bununla beraber ikinci filmin çekilceğini öğrenen izleyicilerin bazıları Chelios’un geçmişine dönülceğini öngörüyorlardı ama gördük ki yanılmışlar.

.

İlk filmin sonunda asfalta yapışan Chelios’u Çin mafyası asfalttan kazır ve yine onu küçük bir operasyon için kaçırırılar.Ancak bu seferki operasyon onunla dalga geçmek için değil ondan faydalanmak içindir.Chelios’un kalbini araklayan çekikler yerine basit ve kısa ömürlü bir kalp aleti takarlar.Ancak yine Chelios şahlanıp ortalığı dağıtır ve onların elinden kurtulur.Yine eski dostu doktoru aradığından ise yine yaşamak için çok süresi olmadığını öğrenir.Chelios bu süre içinde hem kalbini bulmak hem kalbini alanların kalbini almak için yollara düşecektir.Bu süre içinde komada geçen üç aylık sürede unutulan ve geçmişte bıraktığı bir sürü kişiyle de yüzleşecektir.

.

İzleyici yorumlarına baktığımda insanların Tetikçi 2’nin ilk filmin izinden gitmesinden rahatsız olduklarını gördüm.Ancak zaten ilk filmin absürd bir şekilde bitmesi bu tip bir devam filminin geleceğinin habercisiydi.Bunları bir kenara bıraktığımızda serinin ikinci filmi ilk filme nazaran herşeyiyle “daha” bir film olmuş.Daha sert,daha müstehcen,daha absürd…Özellikle daha absürd olması seyirciyi rahatsız etmiş.Ama bu filmi absürd bulanlar üçüncü filme kadar beklesinler.O filmde kesinlikle absürdlüğün dibine vurulacaktır.
İlk filmi sevenlerin bir kısmına bu film antipatik gelebilir çünkü filmdeki absürdlük film esnasında size saçmalık olarak gözükebiliyor.Bu yüzden serinin tutkunlarına filmi iki kez izlemelerini,ilk filmi izlemeyenlerin de aynı duruşlarından taviz vermemelerini dilerim.

Mesela elektrik ihtiyacını hem trafodan,hem elektroşok aletinden,hem de sürtünerek karşılaması!Bu nasıl bir düzenektir?

Resmi Web Sitesi
IMDB Sayfası
Fragman

SineMâbed'in kurucu editörü. Mayıs 2008'den bu yana site için ırgatlık yapmakta. Sevdiği birtakım yönetmenlerin olduğu gelen bilgiler arasında.

0 Yorum “Crank:High Voltage/Tetikçi 2:Yüksek Gerilim (2009)

  1. İlki kadar olmasa da güzeldi.İlkine oranla abartılmış sahne bir hayli fazla olunca, hafiften tadı kaçmış gibi geldi bana.Ama eğlenceli bir film olmuş yine de.

  2. Herkes söze, “ilki kadar iyi olmasa da” diye başlıyor. Tamam ilk film gerçekten çok özgündü ama bu ikincisinden zevk almaya engel olmamalı. Saçmalığın dibine vurmuş bir film biliyorum. Arkanıza yaslanın ve bu saçmalığın tadını çıkarın sadece, inanılmaz eğleneceksiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı