Çok Filim Hareketler Bunlar (2010)

.

Bu tür filmleri beklentiyle izlememek gerekiyor.Skeçler doğallığına bırakılıp saçmalandığında güzelken iş sinemaya geldiğinde o saçmalıklara göz yumamayabiliyorsunuz.
Dokuz farklı skeç çekip bir sinema filmi yapan BKM Mutfak esasında eğlenceli bir iş yapmış.Olaya şu açıdan bakmak lazım.Ülkemizde her sene onlarca yerli komedi filmi hedef kitleye uygun olarak (kendilerine göre uygun) çekiliyor.Ancak buradaki hedef kitle kavramı biraz eksik kalabilir.Hedef zaman desek daha doğru olur.Çünkü sömestır tatili,kurban,şeker,23 Nisan,19 Mayıs bu tür filmlerin av mevsimidir.Kendilerine göre de haklılardır ancak çoğumuzun gülemediği (ki o filmleri sizler iyi biliyorsunuz) bu filmlere yaptığımız muameleyi gişe kaygılı ancak seyirciye ödediği paranın hakkını veren Çok Filim Hareketler Bunlar’a yapmamamız gerektiğini düşünüyorum.

.

Skeçlere bakacak olursak bisiklet ve uçak skeci ile 300 Günübirlikçi’nin fragmanı hoştu.Espriler yazılırken olabildiğince sınırlar zorlanmış.Yani komik bir diyalog bulunduğunda o diyalogun üzerine yeniler katılarak skeçler inşaa edilmiş gibi gözüküyor.Bu anlamda bisiklet skeci güzel olurken elalem ne der skeci de bir o kadar eğreti durmuş.Genel olarak çoğu skeç sırıtmamakla birlikte sivrisineklerin olduğu skecin bir an önce bitmesini bekledim.Kro edebiyatıyla komiklik yapanlara hiç tahammül edemiyorum.
300 Günübirlikçi’nin fragmanı filmde unutulmayacak tek sahneydi.Çok iyi hazırlanmış ve üstüne çok kafa yorulmuş belli ki.Hatta BKM paraya kıyıp Amerika’daki fragmanları seslendiren adam Don LaFontaine’i bile getirmiş.Yada onun sesini biri çok iyi şekilde taklit etmiş.
Film birbirinden bağımsız skeçler topluluğu olduğundan dolayı sizi bu sefer fragmanlara değil 300 Günübirlikçiler’in videosuna yönlendireceğim.Daha sonra skeçlerin tamamını izlersiniz.(içses:ne güzel lan spoiler derdi yok birşey yok)

300 Günübirlikçiler İzle

Yusuf

SineMâbed'in kurucu editörü. Mayıs 2008'den bu yana site için ırgatlık yapmakta. Sevdiği birtakım yönetmenlerin olduğu gelen bilgiler arasında.

0 Replies to “Çok Filim Hareketler Bunlar (2010)

  1. Bu adamları izlemeye bayılıyorum. Kanal d deki programlarınıda hiç kaçırıyorum. 🙂

    Çok Filim Hareketler Bunlar çıkar çıkmaz ilk izleyenlerden biriydim hemde.

    Filmi beğenmeyen bir kesimde olsa benim çok hoşuma gitti, özellikle bazı sahneleri sizi gülmekten yerlere yatırıyor. 🙂

    Çok Filim Hareketler Bunları hepinize tavsiye ederim.

  2. Televizyonda yayınlanan programlarındaki skeçler bana göre daha güzeldi.Filmde sadece bir kaç skeç güzel gerisi bana göre vasat durumda. Yılmaz Erdoğandan daha iyi bir performans beklenirdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.