Kategoriler
Fragman

Çizgi Ötesi | Türkçe Altyazılı Fragman

Vizyona girdiği 1990 yılında oldukça ses getiren Flatliners, 27 yıl sonra devam niteliğinde bir filmle tekrar karşımıza çıkacak.

Yapımcılar bu tür tarih aralığı geniş filmlerde remake yapmayı tercih ederler. Çünkü remake demek izlemeyen de izler, izleyen de bu sefer ne yapmışlar diye izler. Her türlü win-win yani. Flatliners’ın yapımcıları bence biraz riskli bir işe girişmişler. Çünkü Julia Roberts’lı, Kevin Bacon’lı ilk film izlemeyenler bu filmin devam filmi olduğunu öğrenince ilk filmi izlemek için çaba sarfederler mi ? Normalde muamma diyebilirim ancak karşımızda iyi bir fragman var.

Ölümden sonra neler olduğunu merak eden beş tıp öğrencisi, çok tehlikeli bir deneye kalkışır: birbirlerinin kalbini kısa süreliğine durdurarak, her biri neredeyse öldükleri bir anı deneyimler. Ve bu da onlara ölümden sonra ne olduğuna dair ilk elden bilgi sağlar. Ancak, deneyleri gittikçe daha tehlikeli bir hal alırken, her biri geçmişteki günahları tarafından avlanmaya ve diğer tarafa geçmelerinin paranormal sonuçlarını yaşamaya başlarlar.

Ergen vampir dizisiyle ünlenen Nina Dobrev, lezbiyen olduğunu açıkladıktan sonra inzivaya çekilen/çektirilen Ellen Page, sektörün yükselen yıldızı Kiersey Clemons ve tamamlayıcı etnik rolde Diego Luna… Aslında ticari bakımdan iyi bir oyuncu kombini. Alkışlar castinge…

Şakası bir yana türdeşlerine nazaran oldukça ilgi çekici bir yapım gibi gözüküyor. Türkiye’de 29 Eylül’de vizyona girecek.

Yazar Yusuf

SineMâbed'in kurucu editörü. Mayıs 2008'den beri...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir