Charlie Wilson’s War/Charlie Wilson’ın Savaşı (2007)

.

Tom Hanks deyince aklıma nedense hiçbir şey gelmiyor.Halbuki kafadan 7 filmini izlemişimdir.Bu da sekizincisiydi film güzeldi ama Tom aynıydı.Bu sıralar pek bir moda olan “Gerçek bir olaydan uyarlanmıştır” ibarelerine alıştık artık o kadar umursamıyoruz.Belirtmeseler de olur yani.

.
Neyse Charlie ender bulunan milletvekillerindendir.80’li yıllarda göreve geldiğinde ufak tefek işler görür ancak Afganistan’ı Ruslardan temizlemek gibi büyük bir işe kalkar.Oradaki sefaleti,karmaşıklığı ve savaşın acımasızlığını görür ve yardıma kalkar.Birkaç devletle anlaşmalar sağlaması ve olayı küresel bir savaşa dönüşmeden halletmesi gerekir.Bu yüzden bu savaş Charlie Wilson’ın savaşıdır.

.

Julia Roberts’ı 3 yıldan sonra tekrar sinemada görmek bayağı iyiydi.Filmin sonuyla beraber olması gereken oldu.Yoksa film “gerçek bir senaryodan uyarlanmış ütopya” olarak zihnimde yer edecekti.


Resmi Web Sitesi
IMDB Sayfası
Fragman

SineMâbed'in kurucu editörü. Mayıs 2008'den bu yana site için ırgatlık yapmakta. Sevdiği birtakım yönetmenlerin olduğu gelen bilgiler arasında.

0 Yorum “Charlie Wilson’s War/Charlie Wilson’ın Savaşı (2007)

  1. açıkçası bu ekipten daha iyi film beklerdim ben de herkes gibi. ama nedense bir şeyler eksik, julıa roberts’ı görmeye alışık olmadığımız şekilde oldukça da çekici sarı saçlarıyla beğeniyoruz. gerçi takdir etmek lazım ki anlatılan konu iyi ama işte bir süre sonra film bitsin de kalkalım diyorsunuz.

  2. Yeşil yol filminde başrol oyuncusu olarak görev yapan tom Hanks’ın bir diğer filmide o seneler görev aldığı bu filmidir.İzleyenleri hayrete düşürecek cinsten bir tema işlediklerini görüyorum ben.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı