Kategoriler
Yeni Filmler

Cem Yılmaz’ın Yeni Filmi:Yahşi Batı

.

Geçtiğimiz günlerde Can Dündar’ın Neden adlı tartışma programının final bölümüne konuk olan Cem Yılmaz son filmi olan Yahşi Batı hakkında ufak ipuçları verdi.

Filmin konusunun Amerika’da 1800’lü yılların ortasında iki Osmanlı’nın başından geçen maceralar olduğunu söyleyen Cem Yılmaz ismi sebebiyle yakıştırılacak “western” tabirine şimdiden açıklık getirip western çekme amacında olmadığını özellikle belirtti.G.O.R.A veya A.R.O.G’daki gibi fantastik öğelerin olmayacağını söyleyen Cem Yılmaz film çekimlerinin Temmuz sonu gibi başlayacağını ve filmin de 2010 Ocak ayında vizyona gireceğini sözlerine ekledi.
Diğer yandan Balçiçek Pamir 31 Mart’ta Cem Yılmaz’la Habertürk’te yaptığı röportaj esnasında sorduğu “Yeni film projesi var mı ?” sorusuna Yılmaz’dan şöyle bir yanıt aldı:

“Var tabii. Bir kovboy filmi yapmak istiyorum.İsmi Yahşi Batı.Sene 1880.Amerikan başkanı’nın bir hediyesi var Abdülhamit’e gönderecek iki kişiyle,Lemi Bey ve Aziz Efendi. Ama bir türlü getiremiyorlar. Bu ibiraz pahalı bir proje. 2010’a yetiştiririm.”

Filmde önceden A.R.O.G’da beraber çalıştıkları Zafer Algöz ve Ali Taner Baltacı’yla tekrar beraber çalışacak olan Cem Yılmaz Lemi Bey mi olur Aziz Efendi mi olur bilemeyiz ama yine sağlam bir film göreceğimizi tahmin ediyoruz.

Yazar Yusuf

SineMâbed'in kurucu editörü. Mayıs 2008'den beri...

“Cem Yılmaz’ın Yeni Filmi:Yahşi Batı” için 0 yanıt

Cem YILMAZ yine bu filminde de yapacağını yaptı, film yayınlanmadan 2-3 ay önceden filmin reklamını yapmaya ve fragmanlarını dağıtmaya başladı. Gişe olarak A.R.O.G filmini geçmesede başa baş geleceğe benziyor. Sabırsızlıkla bekliyoruz.

Gora,Arag gibi yahşi batıda berbat tam çocuk filmi çocuklarım çok beğendi bir daha cem yılmazın filmlerine gitmeyi hiç düşünmüyorum çünkü hem seneryo hem yapımcı hemde yönetmenlik aynı kişiye ait olunca çok berbat bir film çıkıyor.Sinema diye gidilecek bir film hiç değil çok kötü…….

bence gayet guzel film. abartildigi kadar da kufur yok. neden bu kadar acimasizca elestiriliyor anlamam, toplam 20 tane bile kufur yokmus filmde. detaylar bir iki defa daha izlendiginde anlasilir. filmde 3-4 yerde kahkaha atip kos kos oturacagima, film boyunca gulumsemeyi yeglerim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir