Cem Yılmaz’dan Sorular ve Cevaplar

.

Soru ve Cevap DVD’si Cem Yılmaz’ın stand-up gösterileriyle mukayese edilecek bir ürün değil.Çünkü izleyeceğiniz şey stand-up gösterisinden çok söyleşi kıvamında seyrediyor.
Cem Yılmaz ağırlıklı olarak özel üniversitelerde katıldığı bu panellerde kendisi,sinema anlayışı,yapmak istedikleri hakkında merak edilen şeyler hakkında sorulan sorulan sorulara yanıt verirken saçma sapan sorulara da bazen kapak ederek bazen itin .ötüne sokarak cevap vermeyi tercih ediyor fakat şunu da belirtmek lazım.Eğer ki büyük bir Cem Yılmaz hayranı değilseniz muhtemelen bu DVD’yi zaman kaybı olarak göreceksiniz.Bu sebepten Cem Yılmaz ile ilgili zaten varolan beklenti durumunu en azından bu DVD için yok edin.Çünkü karşınızda dersine çalışmadan gelen zaman zaman geçmiş esprilerini tekrar eden bazen abartılı şekilde argoya kaçan bir Cem Yılmaz göreceksiniz.Çok fazla güleceğinizi tahmin etmiyorum o atmosferin içinde olsaydınız durum değişebilirdi ama ekran başında Soru ve Cevap DVD’si açıkçası komiklik anlamında beklenileni veremiyor ama Cem Yılmaz’ın kendisi hakkında da ilginç bilgiler edinebiliyorsunuz.
Bu anlamda Cem Yılmaz için Soru ve Cevap DVD’sinin çıkarılmasını hem doğru buluyorum hem de hayran kitlesinin hayal kırıklığına uğratacağını düşünüyorum.Ben DVD’yi kiralamanızı öneririm çünkü CMYLMZ facebook fan sayfasındaki videolardan daha komiklerine nadiren rastlayacaksınız.Cem Yılmaz’ın son dönemlerde senaryolarını kitaplaştırmak ve söyleşilerini DVD olarak satışa sunmasının ticari kaygı ayağının güçlü olduğu zaten aşikar ancak en azından bu ürünlerinde biraz daha “kullanıcı dostu” bir fiyat belirleseydi geri dönüşümünü de tatmin edici olurdu.Umarım bu dediğim bir süre sonra olur da biz de orjinal DVD bölümümüzde CMYLMZ’ın eserlerine de yer ayırabiliriz.

SineMâbed'in kurucu editörü. Mayıs 2008'den bu yana site için ırgatlık yapmakta. Sevdiği birtakım yönetmenlerin olduğu gelen bilgiler arasında.

0 Yorum “Cem Yılmaz’dan Sorular ve Cevaplar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı