Cannibal Holocaust (1980)

.

Alan, Jack, Faye, Mark ciddi reyting yakalayan realty show programı hazırlamaktadır. Geçmişte oldukça başarılı işler çıkarmışlardır. Yeni projeleri olan Yeşil Cehennem (Green Inferno) için yamyam kabilelerinin kol gezdiği vahşi ormanlara atılırlar.

.

Aradan altı ay geçmesine rağmen geri dönmemişlerdir. Bu sebeple antropolojist doktorumuz Hanrold Monroe küçük bir ekip ile Yeşil Cehenneme kayıp belgeselcileri bulmak için yol alır.
Uzun uğraşlar sonunda belgeselcilerin izini bulur fakat onlardan arta kalan sadece kemik kalıntılarıdır. Başlarına ne geldiğini araştımak adına yamyam kabile şeflerini büyüleriyle kandırarak ekibim kayıtlarına ulaşmayı başarır. Şehre geldiğinde aç basın ordusu kayıtların yayınlanması için baskı yapar. Fakat aslında yaşananlar hiç beklendiği gibi değildir.

.

Cannibal Holocaust kan, vahşet,ölüm, kesme, biçme, deşme görmek isteyenler için tam anlamıyla biçilmiş kaftan.Hatta Testere serisi için vahşet kavramını kullananlar bu filmi izledikten sonra görüşleri mutlaka değişecektir.Filmi izledikten sonra bir süre et yemeyeceğinizi garanti edebilirim.Sanatsal olarak birşey beklememek lazım.Zira belgesellerden copy-paste usulü araklanmış görüntüler,sinir bozucu hasta ruhlu müzikleri (bukuv…bukuv), üstüne üstlük birçok görüntünün sansürsüz yayınlanması yeterli kanıtlardır.Filmden bazı detayları belirtmeden edemeyeceğim…

1. Film yaklaşık 50 ülkede yasak.
2. Yönetmenine oldukça ağır suçlamalar ve davalar açıldı.
3. Filmdeki birçok ölüm sahnesinin gerçek olduğuna dair rivayet vardır, ama ne kadar doğru bilinmez.
4. Modern insanın mı yoksa vahşi insanların mı gerçekten yamyam oldukları konusunda akılda okkalı bir soru işareti bırakıyor…

Çok beğendiğim bir detay;

Jack’in cinsel organının kesildiği bölümde editörün bacak bacak üstüne atması…

Aman diyeyim ailenizle,manitanızla izlemek gibi bir gaflette bulunmayın !

Resmi Web Sitesi
IMDB Sayfası

Uzun uzun inceleme okumayı sevmeyen izleyiciler için listeler hazırlar. Hazırladığı listelerdeki her filme ve diziye kefildir.

0 Yorum “Cannibal Holocaust (1980)

 1. Not:Film inanılmaz derecede vahşet içerdiğinden dolayı afişte ve ekran görüntülerinde titizlik gösterdik.Merak edenler gogıl görsellerden yada filmin resmi sitesinden ne var ne yok göz atabilir.Ayrıca izlemek isteyenler de internetten indirmek veya online izlemek zorundalar. 😉

  Testere bunun yanında halt etmiş.Bunu izlemek için sağlam bir mide ve iki kilo çeken .aşağının olması lazım.

  Kaplumbağayı yedikleri sahneden felaket tiksinmiş,Jack’in penisinin kesildiği sahnedeki yamyamların koşuşturmalarından ölesiye tırsmıştım.

  Zaten ben ki korku filmlerinden korkmadığım için izlemem.Ama emin olun bu film don doldurur. (:

  Meraklılarına:Filmin yönetmeni bu yıl filmin yeni versiyonunu çekecekmiş.Buradan gelişmeleri takip edebilirsiniz.

  Bence yeni versiyonu bunun kadar güzel olmaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı