Kategoriler
Reklam

Büyük Bedenlere Özel Büyük Fırsatlar

.

Takı, çanta, bluz, pantolon, tunik ve daha nice çeşit aksesuar ve giyim ürünleri sadece büyük bedenlere özel bir sitede satışa sunuluyor.
Uzun süredir giyim sektöründe büyük bedenleri ikinci plana atma durumu söz konusu. İçinde bulunduğumuz toplum gitgide daha şekilci bir hal almaya başladı ve onların belirlediği şekilcilik kıstaslarında büyük bedenlere yer yok. Dükkanlarının önüne koydukları mankenlerden, duvarlarına yaptırdıkları marka giydirmelerinden, yazılı ve görsel medyadaki reklamlardan bunu çok daha net anlıyoruz. Ama çoğu kodaman üreticinin anlamadığı şeyse büyük beden sahibi birçok insanın bu durumuyla barışık olduğu ve sayılarının azımsanamayacağıdır. Büyük bedenlerin kendilerine karşı oluşturulmuş bu anti duruma çoğunlukla gülüp geçiyor < ancak oluşan genel toplum yargıları kendilerine göre kıyafet üretimini de sekteye uğratıyor.

Ülkemizde çok ciddi sayıda büyük beden giyinen vatandaş olmasına rağmen sadece onlara özel yada onları önceliğine alarak üretim yapan yok denecek kadar az. İşte o “yok denecek kadar az”lardan biri de dolabimiseviyorum.com sitesi. Sadece büyük bedenlere yönelik tasarımları ve aksesuarlarıyla hizmet veren site private shopping sitelerinin pozitif ayrımcılığına karşı cevap niteliğinde bir oluşum. Sitede 42 – 60 beden bayanlar için son derece geniş yelpazede kaliteli ürünler sergileniyor. Rüştünü ispat etmiş markaların yanında özgün tasarımcıların ürünlerini de bulmak mümkün.

Kalıba göre değişiklik gösteren elbiselerden muzdarip olan kadınlar için giyim önerisinde bulunan “Vücut Şeklini Öğren” sekmesi bir nevi ücretsiz danışmanlık hizmeti de veriyor. Bu sekmeden sonra fırsatlar sekmesinden günlük kampanyalardan haberdar olarak çok uygun fiyatlara bol seçenek bulabilmenin yanı sıra yeni üyeliğe 15 TL bonus veren site, aynı zamanda arkadaşınızı davet ettiğinizde de 15 TL kazandırıyor ve 150 TL üzeri alışverişinizi ücretsiz kargo seçeneğiyle alıyorsunuz.

Büyük bedeni kadınlar için sunulan bu güzel hizmetle beğendiğiniz hizmeti uygun şartlarda almak mümkün. Bu bağlamda projenin yaratıcısı Melike Çarpatan’ı da büyük beden bir erkek olarak kınıyor ve bu ayrımcılığa son verip en kısa zamanda bu dünyada başka bir cinsiyetin de olduğunu hatırlamasını temenni ediyorum. 🙂

Dipnot: Alışverişiniz bittikten sonra blog kısmını da ziyaret etmenizi öneririm. Sık güncellenen blogda yine “sadece kadınlara özel !” işe yarar bilgiler mevcut.

Yazar Yusuf

SineMâbed'in kurucu editörü. Mayıs 2008'den beri...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir