Bryan Singer X-Men’e Geri Döndü

.

Basitçe anlatmak gerekirse, yönetmen Bryan Singer mutanta geri gidiyor.Dün gece Avatar’ın Los Angeles’taki galasından önce “mavi halı”dayken (2000 yılında X-Men’i yöneterek on yıllık sürede süper kahramanlık çılgınlığını başlatan) yönetmen basının ileriki projelerine dair sorularını yanıtladı.Tam olarak söyledikleri şunlar:

Warner Bros’la, Jack The Giant Killer isimli bir film çekmeye hazırlanıyorum ve daha dün epey klas bir proje olan X-Men Firts Class Origins filmi için bir anlaşma imzaladım.X-Men Origins: First Class Xavier okulundan gelen birinci sınıf mutantları,Angel, Beast, Cyclops, Iceman,Jean Grey ve Profesör X’ten oluşan bir grubu konu alıyor.Bugünlerde O.C. ve Chuck gibi dizilerin senaristi Josh Schwartz tarafından geliştiriliyor. Prodüktör Lauren Shuler Donner’e göre, yapım öyle hafif çocuklara yönelik eğlenceli bir hikaye olmayacak. Orijinal X-Men filmleri dozunda, karanlık bir film olacak: “Filmin en son çıkan karanlık Potter serisi gibi olmasını istiyoruz. Çocuklara yönelik bir film olmamalı: X-Men dünyasındayız ve o havayı bir anda değiştiremezsiniz.The First Class çizgi romanları gerçekten çok komik.Hatta bugüne kadar okuduğum tüm çizgi romanlardan daha komikler.Esasen her birinde çocuklar tuhaf düşmanlarla savaşıyorlar,kimi zaman uzaylılar,kimi zaman canavarlarla.İşte bu dünyadan tat almak istiyorum.”

Bunu göz önüne alarak diyebiliriz ki Singer,Brett Ratner’ın X-Men:The Last Stand ile kendisini alt etmeden önce,ilk iki filmiyle X-Men evreninin ağırlığını yakalayan yönetmen olarak,First Class’la tamamen örtüşen bir yönetmen.
Şimdilik Jack The Giant Killer filmine göre ayarlanan programla Singer,filmi 2011’in sonlarında yahut 2012’nin başlarında çıkarma amacıyla,First Class’ın çekimlerine gelecek yılın sonlarında girişecek.Ama bu noktada yine hepsi spekülasyondan ibaret.Unutmayın, Singer 2011’de beklenen Universal yapımı Battlestar Galactica’ya da katkıda bulunmuştu.Bu kadar program karışıklığında X-Men’i en kısa sürede görebilmemiz gerekiyor.
Bryan Singer’ın bir başka X-Men hikayesini yönetmesi hakkında siz ne düşünüyorsunuz?


IMDB Sayfası
Kaynak

Edi

Sizlerden gelen isimsiz içeriklerin paylaşıldığı editör hesabıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.