Kategoriler
Film Yorumları

Brüno (2009)

.

Sacha Baron Cohen’in kendi şovunda canlandırdığı karakterlerden Ali G,Borat’tan sonra Brüno’yu da beyazperdeye aktardı.Film tabi ki Cohen’in cesur sahneleri yüzünden birçok ülkede yasaklandı,din gruplarından tepkiler geldi ama benim gibi cinsi konularda tabuları olmayan insanlar için gayet eğlenceli olduğunu sanıyorum.

.

Brüno 100 gr beyne ve berbat bir moda programına sahip bir gaydir.Ama Avusturya’da çok popülerdir.Moda dünyasında belli bir ayrıcalığa sahip olan Brüno bunu da kullanarak trendleri belirlemekte hem de yaptığı şaklabanlıklarla yolunu bulmaktadır.
Ta ki cırt cırtlı kumaştan yapılmış elbisesiyle Milano’da olay yaratana kadar!Bu olayla beraber Brüno’nun kariyeri kamikaze yapar.Brüno bu olaydan sonra moda dünyasının içinin boş olduğunu anlar !Kariyerine Los Angeles’ta devam ettirmeye karar verir.Hedefi büyütüp dünya çapında bir ünlü olmak için gerekli çalışmalara başlar.

.

Cohen,Borat ile beraber dünya çapında bir şöhret yaptı ve bu şöhreti bu filminde çok iyi değerlendirdi.Birçok ülkede filmini yine kendine has yöntemlerle tanıttı hatta MTV Müzik Ödülleri’nde Eminem’i şöyle bir rezil etti ki filmin popülaritesini ikiye katladı diyebiliriz.
Tüm bu reklamlar filmin tanıtımını iyi yaptı ama film de bu beklentileri karşılayacak kadar komikti.Başta söylediğim gibi bu filmi rahatlıkla Cohen’e küfür etmeden izlemek için oldukça rahat olmak gerekiyor ki ben kendimi rahat insan olarak addetmeme rağmen benim de zaman zaman küfür ettiğim oldu. 🙂
Filmden birkaç diyalog koyacağım ki bu da filmin kendi mizahını zaten içerisinde bulundurduğunu sadece eşcinselliği araç olarak kullandığını ortaya koysun.+18’i de söylemeden geçmeyelim tabii ki…

Brüno T.V programındayken;

Brüno:Çocuğuma geleneksel Afrikalı ismi koydum.
Sunucu:Neymiş o ?
Brüno: O.J.

Brüno bir erkek gibi asker olmaya çalışırken;

Teğmen:O ne tarz bir kemer aday ?
Brüno: D&G
Teğmen:D&G nedir ?
Brüno:Dolce Gabbana!Hello!
Teğmen:Hello!Yat yere çabuk!

Resmi Web Sitesi
IMDB Sayfası
Fragman

Yazar Yusuf

SineMâbed'in kurucu editörü. Mayıs 2008'den beri...

“Brüno (2009)” için 0 yanıt

Ben de tam dün akşam izledim filmi ve belki yazarım diyordum..)Çok güldüğüm sahnelerin sayısı fazlaydı elbette itiraf etmeliyim bunu.Ama film olarak iyi bir film değildi elbette ki..)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir