Brad Pitt’in Son Filmi:Moneyball (Kazanma Sanatı)

.

Son dönemlerin modası gerçek bir hikayeye dayanan Brad Pitt’in son filmi Moneyball (Kazanma Sanatı) filmi sahadaki beyzbol kariyerinin yetersizliğini yöneticilikten çıkarmaya çalışan Billy Beane’in beyzbolla beraber kendi değişim sürecini anlatır.

Bir zamanlar beyzbol yıldızı olma yolunda ilerleyen Billy Beane (Brad Pitt), sahadaki beklentileri karşılamakta başarısız olunca, azılı rekabete dayalı kişiliğiyle yöneticiliğe yönelmeye karar verir. 2002 sezonuna hazırlanan Billy, bir faciayla karşı karşıya kalır: yöneticiliğini yaptığı küçük çaplı Oakland A’s, — bir kez daha— yıldız oyuncusunu büyük takımlara — ve muazzam transfer ücretlerine— kaptırmıştır; Billy’nin tek seçeneği, takımını yeniden kurmak ve rakip takımların bütçelerinin üçte biriyle rekabete dahil olmaktır. Kazanmaya güdümlü olan Billy, oyunun temel ilkelerine meydan okuyarak sistemle mücadele eder. Beyzbolun dışında düşünerek, Bill James’in reddedilmiş teorilerine bakar ve zeki, sayılarla arası iyi bir Yale mezunu ekonomi uzmanı olan Peter Brand’ı (Jonah Hill) işe alır. Her şeyi sorgulama isteği ve beyzbol camiasında uzun süredir göz ardı edilen bilgisayar destekli istatistik analizlerini kullanarak geleneksel düşünce yapısına birlikte kafa tutarlar.

Brad Pitt’in artık sadece yakışıklılığa bağdaştırılan film kariyer dönemi yavaş yavaş geride kalmaya başladı.Hal böyleyken ona bu açıdan eleştiri getirenleri zaman haksız çıkartıyor.Brad Pitt oynadığı filmlerde karakteriyle adeta bütünleşiyor ve rolünün hakkını her seferinde veriyor.Oyuncunun film seçimlerindeki başarısı ve oynadığı rol çeşitliliği seyircinin gözünde saygınlığını her geçen gün artırmakta.
Yeni yılın sonlarına doğru yaklaşırken ardı ardına iyi filmleri izleme şansına da imkan buluyoruz.Son olanlar daha kolay hatırlanır prensibinden midir nedir güzellikler bizi geç karşılıyor.

Brad Pitt’in son filmi Moneyball 9 Aralık’ta vizyona giriyor.Bambaşka bir karakterle…

Moneyball (Kazanma Sanatı) Fragman

Uzun uzun inceleme okumayı sevmeyen izleyiciler için listeler hazırlar. Hazırladığı listelerdeki her filme ve diziye kefildir.

0 Yorum “Brad Pitt’in Son Filmi:Moneyball (Kazanma Sanatı)

  1. Brad Pitt oynuyorsa ben bu filmi mutlaka izleyeceğim demektir. Moneyball ( Kazanma Sanatı) konusuna bakılırsa çok keyifli bir film olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı