Kategoriler
Uncategorized

Bleach (Anime Tavsiye)

.

Lise yıllarında hayaletleri gören ve onlarla konuşabilen bir genç olan Ichigo bir gün Rukia Kuchiki adında bir shinigamiyle(ruh kesici) karşılaşır.Karşılaştıkları sırada bir hollowun peşinde olan Rukia yaralanır ve güçlerini Ichigo’ya aktarır.Böylelikle geçici shinigami olan Ichigo insanların ruh enerjileriyle beslenen hollowları avlamaya başlar. Ona bu serüveninde sınıf arkadaşları Inoue Orihime, Sado Yasutura ve Ishida Uryu eşlik ederler. Her birinin farklı güçleri olan bu arkadaş grubu bir frp oyununun karakterleri gibidir. Sado bir Warior Inoue bir priest Ishida bir assasin ve Ichigo da bir knight özellikleri gösteriyor. Grubumuz zorlu maceralara koşarken bir yandan da okul hayatları devam etmektedir. Dünyaya Hueco Mundo’dan geçen ve insanlara saldırıp onların ruh enerjileriyle beslenen hollowları avlamaya baslayan ekip güçlerinin bilmedikleri kısımlarını görmeye ve geliştirmeye başlıyor.

.

Bu sırada Rukia için Soul Society(ruh toplumu, ölünce gidilen yer) tarafından kurallara karşı geldiği için yakalama ve infaz kararı çıkmış Rukia infaz edilmek üzere Soul Society’ye götürülmüştür. Bu durumu engellemek için harekete geçen Ichigo ve arkadaşları Soul Society’den kaçmış Urahara Kisuke’den yardım alırlar daha doğrusu onları oraya Urahara biraz eğittikten sonra yolluyor. Samurai’ ler olarak tanımlayabileceğimiz Shinigami’ler yanlarında Zampaktou (kılıç) taşıyor Ichigo da buna dahil. Sürekli yanlarında taşıdıkları bu Zampaktoular gücünü sahibinin ruh gücünden alıyor ve onu çok daha güçlü hale getirebiliyor. Her biri gizemli güçlere sahip bu Zampaktoular onun la arkadaş oldukça onu anladıkça gelişiyor yani bir Shinigami’nin en iyi dostu Zampaktou’su (kılıcı) oluyor.

.

Sahipleriyle aralarında bu bağ geliştikçe şekil değiştiren Zampaktou’ların ilk aşaması görünen şekli oluyor ikinci aşama ise üst ve orta seviyedeki Shinigami’lerin kullanabildiği Shikai oluyor. 3. aşama ise Bankai sadece yeterli ruh gücüne sahip kaptan sınıfı Shinigami’lerde aktifleştirilebiliyor. Serinin ilerleyişiyle Ichigo’ da kılcını geliştiriyor ve güzel savaşlara girişiyor. Gerçekten zevk alarak izleyeceğiniz Bleach halen devam etmekte ve benim gibi anime severlerin her hafta yeni bölümünü heyecanla beklemesine sebep olmaktadır. İyi seyirler.

Yazar Edi

Uzun uzun inceleme okumayı sevmeyen izleyiciler için listeler hazırlar. Hazırladığı listelerdeki her filme ve diziye kefildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir