Bir Volga Sorgu Filmi:Kaledeki Yalnızlık

.

Üst üste iki yıldır Altın Portakal’ı soyan Volga Sorgu filmografisini bu sefer yönetmenliğiyle zenginleştirecek bir film çekiyor:“Kaledeki Yalnızlık”.
Film,Nurettin adında kırkına merdiven dayamış kaleci eskisi adamın futbol ile hayatın telaşesi arasında kalmış bir adamın dramatik hikayesini anlatıyor.Dar Alanda Kısa Paslaşmalar’ın çoğu izleyicinin aklında kalan “Futbol fena halde hayata benzer.” repliğine benzer bir tabloyu görmeyi umuyorum.Ki bu düşüncelerim beni yanıltmayacak gibi gözüküyor.
Film hakkında henüz izlenecek bir fragman yada klip yok.Buna karşılık oyuncu ve rol seçimleri tamamlanmış durumda.Bu noktada bir tezatlık var.Cem Yılmaz‘ın Kaledeki Yalnızlık filminde rol alacağı filmin tanıtım dosyasında yer alırken şu an Cem Yılmaz’ın Av Mevsimi filminin çekimlerinde olduğu aklıma geldi.Daha sonra Volga Sorgu‘nun bu durumla ilgili yaptığı açıklama Cem Yılmaz‘ın filmde rol almayacağı yönünde.
Dar Alanda Kısa Paslaşmalar’da kaleci Suat’ı oynayan Erkan Can bu filmde ise halı saha sahibi topuğundan yaralı kulüp başkanını canlandıracak.Özlem Tekin Almancı bir ablayı oynarken yine ünlüler kategorisinde bitik futbolcu Ümit Karan’ı izleyeceğiz.
Nasıl olur,şu oyuncu olsa daha iyi olur gibi söylemler olmayacak.İzleyenler,bilenler Dar Alanda Kısa Paslaşmalar ile karşılaştıracak.Bu böyle olacak.Volga Sorgu gerçekten zor bir işin altına giriyor.Umarım başarıyla kalkar.

Dipnot:Kaledeki Yalnızlık filminin daha sonra bir de kitabı çıkacakmış.

SineMâbed'in kurucu editörü. Mayıs 2008'den bu yana site için ırgatlık yapmakta. Sevdiği birtakım yönetmenlerin olduğu gelen bilgiler arasında.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı