Bir Bilet ile Bize Her Yer Çok Yakın

otobüs bileti

Tek eğlence sinema mıdır? Tabi ki değişik sosyal faaliyetlerle insanlar rahatlama, sıkıntılarından kurtulma ve hayatın monotonluğunu kırma eğilimindedir.

Sadece sinema bileti değil ihtiyaç olan bazen bir otobüs bileti alarak uzun uzun gezintilere de çıkmak gerekir. www.otobusbileti.gen.tr sitesine bakarak en ucuz otobüs biletini alabileceğinizi söylemekte fayda var. Hem bir çok otobüs firmasını bir ekranda görmüş olursunuz hemde en hesaplı bileti alma şansını yakalamış olursunuz.

Ülkemizde gezilecek binlerce mekan varken, neden hep evde oturur televizyon izleriz ki? Sadece İstanbul’da mı İzmir’de mi gezilir? Trabzon’da, Mardin’de görülecek yerler yok mudur? Medeniyetlerin beşiği Anadolu coğrafyasında şehzadeler diyarı Amasya’ya gitmek isteyenlere kısaca tanıtmak gerekir.

Amasya Otobüs Bileti ile Uzaklara

Amasya Otobüs Bileti almak ve Amasya otobüs bileti, otobüs firmaları, seferleri ve bilet fiyatları için www.otobusbileti.gen.tr sitesini*kullanabilirsiniz.

Orta Karadeniz Bölgesi’nde yer almakta olan Amasya, 5.690 km² yüzölçümüne ve 323,079 kişilik nüfusa sahiptir. Anadolu’nun en eski yerleşim yerlerinden biri olup, 7 ilçesi, 20 beldesi ve 349 köyü vardır. Anadolu’nun küçük ama şirin bir ilidir.

Tarihçe

Şehre ilk yerleşimi Hititler yapmıştır. Daha sonrasında çeşitli uygarlıklara ev sahipliği yapan bu şehrin adında tarih boyunca hiç değişiklik yapılmamıştır.

700 yıl Bizans İmparatorluğu’nun egemenliği altında kalan Amasya, Danişmend Gazi tarafından 1075 yılında fethedilmiş ve bu şehre Türk – İslam egemenliği hakim olmuştur. Osmanlı şehzadeleri eğitimlerini bu ilde almıştır. O dönemde şehirde birçok ilim adamı yetişmiş, çeşme, saray, medrese, türbe ve camii gibi kalıcı eserleri günümüze bırakmışlardır. Bu nedenle kültürel açıdan zengin bir şehirdir.

Bu güzel kente gelmek istiyorsanız Amasya otobüs firmaları arasından en uygun olanı seçip Amasya otobüs biletinizi alabilirsiniz.

Gezilecek Yerler

Karadeniz kültürünü içinde barındıran coğrafyasıyla, tarihi yapısıyla ve yöresine ait evleriyle gezilip görülmesi gereken bir ildir. Kaleleri, kaya mezarları, medreseleri, camii ve türbeleri, han, hamam ve çarşıları, mesire yerleri ve kaplıcalarıyla tarihin kalıntılarını üzerinde taşımakta, gezilip görülmesi gereken birçok tarihi kalıntıyı içinde barındırmaktadır. Kendine hayran bırakan bu şehre gidip görmek isterseniz, sitemizden istediğiniz saat ve tarihe otobüs bileti alabilir, Amasya’nın tüm tarihi geçmişine ortak olabilirsiniz. Sitemizden Amasya otobüs bileti satın alarak bu yerleri sizlerde gezebilirsiniz.

Elması ile meşhur olan Amasya, topraklarında kırmızı, sert ve şahane elmalar yetiştirmektedir. Amasya’nın misket elmasını, dalından kopararak yemenin veya hediye etmenin yerini bir şey tutamaz. Amasya semaverleri ise Yalıboyun’da satılmaktadır. Burada satılan semaverler, semaverler arasında en iyilerindedir. O semaverlerden içilecek bir çay ve tatlı bir sohbet sevdikleriniz için harika olabilir.

www.otobusbileti.gen.tr otobüs bileti satış sitesinden çok değişik maceralar için bir başlangıç noktası olabilir.

SineMâbed'in kurucu editörü. Mayıs 2008'den bu yana site için ırgatlık yapmakta. Sevdiği birtakım yönetmenlerin olduğu gelen bilgiler arasında.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı