Kategoriler
Fragman

Big Miracle (Büyük Mucize) Türkçe Altyazılı Fragman

.

Kaynağını gerçek bir hikayeden alan Büyük Mucize filmi hayata sürekli pozitif bakan ve dünyadaki şeylerin aslında basit yanlış anlaşılmalardan ortaya çıktığını düşünen insanlar için güzel bir macera filmi gibi gözüküyor.
Olup olabilecek bütün Hollywood klişelerini fragmana bile sığdırmayı başaran film sıfır risk ve doğru stratejiyle oluşturulmuş gözüküyor.Bu da ortalama seyirciyi sinemaya çekecektir ancak bu tür yapımcılar acaba Polyanna tadında hikayelerden vazgeçip de ne zaman büyük oynamayı düşünecekler çok merak ediyorum.

Dünyanın dört bir yanındaki insanların yüreğini ısıtan gerçek bir hikayeye dayanan Big Miracle, bir gri balina ailesini Kuzey Kutup Dairesi’nde hızla oluşan buzullardan kurtarmak için kendilerine engel olmak isteyen süper güçlere karşı bir araya gelen küçük bir kasabanın haber kanalı muhabiriyle (John Krasinski) bir Greenpeace gönüllüsünün (Drew Barrymore) öyküsünü anlatıyor.

Yerel bir kanalın televizyon muhabiri olan Adam Carlson (Krasinski), daha büyük bir piyasaya geçebilmek için Alaska’nın kuzey ucundan kurtulmaya can atmaktadır. Kariyerinin en büyük haberini bulduğundaysa tüm dünyanın o haberi takip ettiğini fark eder. Soğuk bölgeye yaklaşan petrol devlerinin, devlet yöneticilerinin ve aç gazetecilerin içinde Adam’ı en çok endişelendiren kişiyse Rachel Kramer’dir (Barrymore). Kramer hem lafını sakınmayan bir çevreci, hem de Adam’ın eski sevgilisidir.

Zaman daralırken Rachel ve Adam kuzey bölgelerinin yerli halkından sıra dışı bir grup toplar. Petrol şirketleri, Rus ve Amerikan orduları farklılıklarını bir kenara bırakarak balinaları kurtarmak için seferber olur. Herkesin dikkatini yerkürenin en tepesindeki bu noktaya çevirmişken türü tehlike altında olan bu hayvanları kurtarmak birbirlerine diş bileyen ülkeleri bir araya getirir ve Soğuk Savaş’a kısa bir süreliğine de olsa ara verilmesine vesile olur.

Konuyu okuduktan sonra fragmanı da izlediğimizde tamamen ticari kaygıyla çekildiğine şüphe getirmeyen Büyük Mucize filmi 30 Mart 2012’de vizyona girecek.Drew Barrymore kariyeri boyunca hep yanlış tercihleri nedeniyle ikinci sınıf star olarak kaldı ve bu gidişle pek değişen birşey olmayacak.

Big Miracle (Büyük Mucize) Türkçe Altyazılı Fragman

Yazar Yusuf

SineMâbed'in kurucu editörü. Mayıs 2008'den beri...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir