Belki Şehre Bir Film Gelir, Bir Güzel Restoran Olur Adalar’da ?

.

İklim değişir tatil olur. Gülümse… Fırsat varken gülümseyin.
Gülümsemek adına bulduğumuz en ufak fırsatları değerlendirdiğimiz bir çağda yaşıyoruz. Dünya’nın hızla herşeyi çabuk bulan, çabuk tüketen bir gezegene doğru evrildiğini gördükçe gülümsemenin değerini daha iyi anlıyoruz. Küçük mutluluklarla ve anlık keyiflerle yaşantımızı daha çekilebilir hale getirdiğimiz devirde tüm bu keşmekeşin en güzel yanı yapabileceklerimizin sınırının olmaması sanırım.

Bir gün içerisinde Maldivler’de bambu ağaçlarının gölgesinde güneşlenirken, aynı günün gecesinde meşhur Amsterdam gecelerine dahil olmamız mümkün. Belki şansınızı zorlayıp Tromsö’de gece yarısı güneşini bile görebilirsiniz.

İşte bunlar ne Amerika’nın oyunu, ne de globalleşen dünyanın düsturu. Yaşadığımız doğal bir seleksiyon aslında. Olması gereken ve olan… Belki bu kolay erişilebilirlik durumu başlangıç noktasında her insana bu şansları vermiyordu ancak bilişimin çağ atlaması ve fütürist girişimciler sayesinde bir gün içerisinde herhangi bir insan zengin bir insanın tattığı yemekten tadabilir, içtiği içkiden yudumlayabilir ve hatta aynı gece kulübünde beraber eller havaya yapabilir. Fırsat siteleri ve onların sunduğu benzersiz hizmetlerle artık bu mümkün.

Bu fırsat sitelerinden biri olan sehirfirsati.com eğlence, eğitim, ihtiyaç, beslenme, giyinme vb. birçok alanda milyonlarca kullanıcıya eşit miktarda şans sunuyor. Elbette tüm Dünya gibi tüketim toplumu olduğumuzu kabul ediyorum ancak bu tür fırsat siteleriyle durumumuzu kontrol altına almamız oldukça kolaylaşıyor. Aynı zamanda zengin insanla orta gelirli bir insana aynı şansları sunabiliyor. Böylelikle zengin zenginliğinden birşey kaybetmiyor, orta gelirli de içinde ukte olabilecek şeyleri yaşayarak hayatın tadını çıkarabiliyor.

Site Türkiye’nin dört bir yanına bölgesel hizmet vermekle beraber birçok ülkeye de kendi ülkelerine özel fırsatlar sunuyor. Böylelikle Helsinki’de oturan bir Fin’in en uygun Ren Geyiği turuna katılmak için Türk bir sitede fırsat kovalaması garip ama gerçek olabiliyor.

sehirfirsati.com ‘un muadillerinden ayrılan güzel tarafı da kodaman firmalarının elinde oyuncak olmayışı. Yani normal ticaret hayatında dar bir bölgeye hitap eden yerel bir firma ile ulusal bir marka olmuş reklam jingleları dillere dolanmış kodaman bir firmanın ilanı da aynı yerde yayınlanıyor. Oluşan bu fırsat eşitliği ile ikisi de kazanmış oluyor.

Sözün özü fırsat sitesi sehirfirsati.com hem fırsatçı için hem de fırsatı üreten için emsali olmayan bir kaynak görevi görüyor.

SineMâbed'in kurucu editörü. Mayıs 2008'den bu yana site için ırgatlık yapmakta. Sevdiği birtakım yönetmenlerin olduğu gelen bilgiler arasında.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı