Before Midnight Fragman

.

Gelmiş geçmiş en iyi romantik filmler arasında gösterilen Before Sunrise ve Before Sunset’ten yönetmen Richard Linklater Before Midnight ile seriye yine 9 sene sonra devam ediyor.

Amerika’da 24 Mayıs’ta vizyona girecek olan filmi Türkiye’deki bazı şanslı vatandaşlar İstanbul Film Festivali’nde filmi izleme şerefine nail oldular ancak biz hala belli olmayan vizyon tarihi ile fenalardayız. Jesse ve Celine’in aşkı yüzünden Leyla’lar ve Mecnun’lar olduk.

Esasında filmin fragmanını izlememek gibi bir düşüncem vardı çünkü kendileri benim için fazlasıyla özel bir serinin ayağını oluşturuyordu ancak nefsime yenik düştüm.

Dipnot: Festivalde Türkçe ismi Geceyarısından Önce olan filmin vizyon ismi farklılık gösterebilir.
Dipnot 2: İlk iki filmi izlemeyenler n’olur önce bi gidin ve onları hatim edin.

Before Midnight Fragman

Yusuf

SineMâbed'in kurucu editörü. Mayıs 2008'den bu yana site için ırgatlık yapmakta. Sevdiği birtakım yönetmenlerin olduğu gelen bilgiler arasında.

One Reply to “Before Midnight Fragman”

  1. Filmi nette birçok sitede gördüm dram filmlerini sevmem ama bu filmi bekliyorum. Son 1 hafta kaldı 🙂 Ethan Hawke zaten bir numara bu filmlerde. Birde film ayrıca 2013 yılının iddialı yapımları arasındaymış ne kadar yanliş ne kadar doğru.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.