Kategoriler
Film Yorumları

Be Kind Rewind/Lütfen Başa Sarın (2008)

.

Fletcher giderken dedi ki;”Jerry’yi içeri alma!”.Mike’ın anlaması uzun sürdü.Jerry içeri girdi ve yapacağını yaptı.Fletcher bir süre sonra dönecekti ve manzarayı görecekti.Mike&Jerry kenetlendi,filmler remakelendi.

.

Kapıldığı şehir şebekesinden vücuduna çok kuvvetli bir manyetik akım yerleşen Jerry,Be Kind Rewind’a girdiği anda tüm videokasetlerin içeriği silinir.Tüm videokasetler artık boştur ve Mr.Fletcher’ın Mike’a emanet ettiği dükkanı Jerry bitirir.Durumu düzeltmek için iki gerzeğin aklına filmlerin kopyalarını alıp yerleştirmek yerine filmleri yeniden yapmak gelir.Yaptıkları tutunca insanlar bu işin bir parçası olmak uğruna hummalı bir çalışma içine girerler.

.

Müşterilerin isteğine göre filmleri tekrar çeken ikili Lion King isteğiyle animasyon çekerler.Yaklaşık 20 saniye ama bence filmin en komik bölümü.

Rush Hour,Aslan Kral,Robocop,King Kong,2001:A Space Odessey gibi filmleri kendi yöntemleriyle tekrar çeken ikili büyük kahkahalar vaadetmese de yine de hoş vakit aracı olmak için yeterince donanıma ve sıcaklığa sahip görünüyor.Setlerden setlere atlayış sahneleri de bir harika olmuş.Filmin websitesine de mutlaka bir göz atmalısınız.Bu arada filmin yönetmeni modern kültlerden Sil Baştan‘ın yönetmeni Michel Gondry.Bunu da atlamamak lazım. 😉


Resmi Web Sitesi
IMDB Sayfası
Fragman

Yazar Yusuf

SineMâbed'in kurucu editörü. Mayıs 2008'den beri...

“Be Kind Rewind/Lütfen Başa Sarın (2008)” için 0 yanıt

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir