Bayram Haftası Filmleri (19 – 26 Ekim)

.

Kurban Bayramı’nı da içine alan bu haftaki bülten Ekim ayının genel durumuna nazaran biraz daha çeşitlilik gösteriyor.

Öncelikle Türk filmleriyle başlayalım. Genelde dram filmleri bu haftalarda öne çıkıyor. Yeşim Ustaoğlu’nun Araf‘ı , Toprağın Çocukları bazı sinemalarda hala gösterimde olacak. Geçen hafta vizyona giren Kenan İmirzalıoğlu’nun son filmi Uzun Hikaye muhtemelen bu haftanın da gişe bakımından favori filmlerinden biri olarak göze çarpıyor. Sinan Çetin’in Çanakkale filmi olan Çanakkale Çocukları gişedeki bariz başarısızlığına rağmen 4.haftaya girerek Turgut Özakman’ın Diriliş adlı romanından uyarlanan Çanakkale 1915 filmiyle rekabete girmeye çalışacak. Ama açıkçası geride bıraktığı izlenimler sebebiyle çok şansının olmadığını söylemek yanlış olmaz. Yavuz Seçkin’in Oğlum Bak Git adlı filmi de çocukların bayram harçlıklarına göz dikmiş gibi gözüküyor.

Aksiyon filmlerine gelecek olursak Tehlikeli Takip ünlü oyuncu kadrosuna rağmen gişede çuvallamasına rağmen son çırpınışlarını yapıyor. Dredd 3D olmasının avantajını kullanarak bazı sinemalarda bayram haftasını da görecek. Takip: İstanbul da Türkiye’de çekilmenin kaymağını en az 1 – 2 hafta daha yer gibi gözüküyor. Resident Evil 5 : İntikam da Dredd ile aynı sebeplerden ötürü hala tutunduğu sinemalar olacaktır. Bayram haftasında sinemalarda en dikkat çekici aksiyon filmi Bruce Willis ve Joseph Gordon Levitt’li Tetikçiler.

Çocuk filmlerinde ise Cesur‘un hala bazı sinemalarda gösterilmekte. Sammy’nin Maceraları 2 kitlesinden iyi dönüşler aldı. Bu hafta ise bu çocuk filmlerine ParaNorman da 3D olarak ekleniyor. Bayram haftası çocuk filmleri bakımından bol alternatifli gözüküyor.

Korku filmlerinde ise çok fazla seçenek yok. Bugün vizyona giren Paranormal Activity 4 meraklısını peşinden sürüklemeye devam ederken korku filmi anlamında ona rakip olacak film şu anda Sır.

Roma’ya Sevgilerle ve Ayı Teddy yabancı komedi filmleri olarak iş yapmaya devam ediyor. Fransız filmi Sadakatsizler ise bayram haftasına kalmasına rağmen aşırı cinsellik içerdiği için çok fazla rağbet görmüyor.

Dipnot: Burada yazan filmler gittiğiniz sinema salonlarında gösterimde olmayabilir. Sinema salonları bu anlamda seçiciliği kendi ellerinde bulunduruyor. Herkese iyi bayramlar ve iyi seyirler.

Yusuf

SineMâbed'in kurucu editörü. Mayıs 2008'den bu yana site için ırgatlık yapmakta. Sevdiği birtakım yönetmenlerin olduğu gelen bilgiler arasında.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.