Kategoriler
Yeni Filmler

Avatar 2 , Titanic 3D ve James Cameron Hakkında Son Gelişmeler

.

James Cameron ve Avatar 2 haberlerde tekrar karşımıza çıkmaya başladı fakat çok da fazla üzülmeyin zira kendisi ya da en iyi filmi hakkında konuşmayalı epey uzun zaman oldu açıkçası. Cameron,bizzat kendisi, ya da benim sevdiğim şekliyle “Jimmy C”, geçtiğimiz günlerde MarketSAw’a konuşmuş ve pek çok yenilikten bahsetmiş. İlk olarak Guillermo del Toro’nun (birkaç hafta önce duyurulan) At the Mountains of Madness filmini yöneteceğini ve bu filmi gelecek nesil 3D kameralarını kullanarak çekeceklerini doğruladı.Ve halen Avatar 2 senaryosu üstünde çalıştığını belirtti.

Öncelikle, James Cameron’ın At the Mountains of Madness ile olan bağlantısı iki ya da üç hafta önce ortaya çıktı. Açıklamalarına göre olay şöyle aksetmiş: “ Cameron del Toro’nun hala kandisiyle ilgilenip ilgilenmediğini sormuş. Del Toro da isteğini açıkça belirtince Cameron ‘hadi yapalım’ demiş. Hızla ilerleyen projeye sıkı sıkı tutunan bu iki kişi projeyi Universal’a götürmüşler.” Bu iki adamın birlikte çalışması harika bir şey, Mountains of Madness kesinlikle gelecek birkaç yılın en ilginç olayı olacak.

.

İkincisini yönetiyor olacak mı tam olarak bilmiyoruz ama Cameron’ın son zamanlarda ne yaptığını merak ediyorsanız söyleyelim: Güney Amerika’yı dolaşıp yerel kabilelerle kaynaşarak Avatar2 için ilham arıyor. “[Avatar] 2 ve 3 için çerçeve hikayem hazır, Amazon’a giderek oradaki, hikayemdeki bu hayatı gerçekten yaşayan çeşitli kabilelerle geçirdiğim birkaç ay sonunda edindiğim tecrübelerle bu hikayeler üzerinde birtakım değişiklikler olacak… fakat bu genel yapısını etkilemeyecek. Henüz senaryo bitmedi; fakat bir şekilde bitecek.” Buradan Avatar2’nin yakın zamanda gerçekleşmeyeceğini çıkartabiliyoruz ve iddiaya girerim Cameron ilk önce başka bir şey çekecek.
Son olarak Cameron, Titanic’i 3D’ye çevirmek istediğini belirtti ve de Clash of the Titans’ın 3D halinin (hepimizin de bildiği gibi) ne kadar berbat olduğundan yakındı. Bu dönüşümün tamamlanmasının 8 ay ila bir yıl arasında gerçekleşecek; bu yüzdendir ki bazı kesimler 2012’ye kadar filmi göremeyeceğimizi söylüyor. Titans içinse, “ acele yapılmışlıktan kaynaklanan kalitesiz işe ek olarak gerekli olan üçboyutlu(3D) alan bilgisinden yoksun.” diyor. Kesinlikle! Fakat açıkça görebiliyoruz ki Titanic’le daha yakından ilgileniyor. “ yalnızca köşeleri keserek bu işi halledemezsiniz, böyle yaparak etrafta dolanan dümdüz insanlar elde edersiniz.” diyor. Cameron’la ilgili tüm güncellemeler için MarketSaw ya da MTV’yi ziyaret edin.

Yazar Edi

Uzun uzun inceleme okumayı sevmeyen izleyiciler için listeler hazırlar. Hazırladığı listelerdeki her filme ve diziye kefildir.

“Avatar 2 , Titanic 3D ve James Cameron Hakkında Son Gelişmeler” için 0 yanıt

Avatar çok fazla bir zamanda çekildi ve gerçekten hakkını verdi. Gişe rekorları kırdı.Avatar 2 ninde aynı performansta olacağını düşünüyorum.Ama umarım o kadar uzun sürede çekmezler.

Titanici çekeceklerse konu ne olacak çok merak ediyorum. Çünkü ilk filmde olay tamamen kapatıldı. Senaristi bir hayli zorlanacağa benziyor. Umarım beklentileri karşılarlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir