August Rush/Kalbini Dinle (2007)

.

Aşk,masal,tesadüf ve melonkolinin yanlış oranda karışımı sonucunda olacak tek birşey vardır:Palavra.Tüm karakterlerin bu kadar uç noktalarda olduğu başka bir film daha izlememişimdir herhalde.
Sinemadaki olağandışılıkları genelde sıradanlıklar tamamlar.Bu filmde ise başarılı bir rock müzisyeni,ünlü bir çellist ve dahi bir müzisyen velet aynı portredeler.

.

Evan,yetimhanedeki günlerinin tümünü ailesini hayal ederek geçirir.Bu çocuk kendini ifade etmek ve ailesini bulmak için müziğin tek yol olduğunu ve yetimhanede de bunu yapamayacağını düşünerek yola koyulur.Bu çılgın süreç hem onun için hem de birbirini seven anne ve babası için uzun ve zorlu geçecektir.

.

İnsanlığın ortak dili olan müziğin bu kadar fazla ütopikleştirilmesi ara ara filmden soğumanıza neden olabilir.Yine de filmin başındaki romantizmin hatırına final tatmin edici nitelikte.


Resmi Web Sitesi
IMDB Sayfası
Fragman

SineMâbed'in kurucu editörü. Mayıs 2008'den bu yana site için ırgatlık yapmakta. Sevdiği birtakım yönetmenlerin olduğu gelen bilgiler arasında.

0 Yorum “August Rush/Kalbini Dinle (2007)

  1. Hıncal Uluç bugünkü yazısında çok övmüş bu filmi. Ayrıca Freddie Highmore oynuyormuş ya. Geleceğin yıldızı falan diyorlar ama bakalım. Finding Neverlan’da oynadı. Charlie’nin Çikolata Fabrikası’nda yine Johnny Depp ile birlikteydi. İyi Bir Yıl’da da oynamıştı. İyi bir gidişatı var veledin 🙂

    imdb’den baktım da “velet” dediğim çocuk 16 yaşındaymış ya 🙂

  2. sahiden tam bir masal. gerçek olamayacak kadar çok sayıda mucize var. rock müzisyenini oynayan, daha önce de maç sayısı filminde oynayan oyuncu yakışıklılığıyla dikkat çekiyor.
    atilla dorsay’da bu filmi çok övmüştü.

  3. Anlatılan masalsılığın ve mucizelerin hepsi Robin Williams’ın oyunculuk yaptığı tüm filmlerin ortak noktası bence. Good Will Hunting ve What Dreams May Come ilk aklıma gelenler. Açıkçası ben onun oynadığı her filmin böyle mucizeler ile örülü olmasına bayılıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı