Kategoriler
Film Yorumları

Auf der anderen Seite/Yaşamın Kıyısında (2007)

.

İnsan olmak zor zanaattır.Layıkıyla yerine getirseniz bile yaşam çıkar karşınıza.Kimi kaçar,kimi yardım eder,kimi soyutlar.Ama hepsi insanlığını korumaya çalışır.

.

Yaşamın kıyısında,farkında olmadan birbirleri içinde yörünge kurmuş insanların hayatını anlatıyor.
Hayatından kaçan Yeter,hayatın anlamını arayan Lotte,yalnızlığına çare arayan Ali Amca,ideolojileriyle hayatı arasında kalan Gül aynı yörüngede dans ediyorlar.

.

Affetme ve pişmanlık temaları üzerine kurulu film Fatih Akın’a Cannes’da “En İyi Senaryo” ödülünü getirdi.Film,kanımca biraz eskidikten sonra Türk filmlerinin en iyileri listesine kesinlikle girecektir.

Not:İzlediğim en iyi fragmanlardan biri.Ayrıca fragmanı izleyince değinmediğimi hatırladım.Tuncel Kurtiz muhteşemdi.


Resmi Web Sitesi
IMDB Sayfası
Fragman

Yazar Yusuf

SineMâbed'in kurucu editörü. Mayıs 2008'den beri...

“Auf der anderen Seite/Yaşamın Kıyısında (2007)” için 0 yanıt

Çok ilginç bir durum var şimdi burada! Ben bu filmi izlemedim ama finalini rüyamda gördüm biliyor musun? Tuncel Kurtiz’in canlandırdığı karakter arabasını denize sürüyordu. Sonra da batıp gidiyordu. Yazını okuyunca aklıma geldi de filmde var mıydı böyle bir sahne?

Filmde Tuncel Kurtiz’in araba sürdüğü bir sahne yoktu.Oğlunu canlandırdığı karakter vardı Nejat karakteri.O babasıyla barışmak için Trabzon’a araba sürüyordu.;)

filmde anlatılmak istenen bir sürü şey olduğu aşikar ama bunu başaramıyor fatih akın. oysa daha odaklı çalışsa başarabilirdi bence. filmin en kötü yanı; nurgül yeşilçay.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir