Kategoriler
Yeni Filmler

Atlıkarınca Filmine İlk Ödül Altın Portakal’dan

.

Mert Fırat ve Nergis Öztürk’ün başrollerini oynadığı İlksen Başarır’ın yönettiği Atlıkarınca filmi 47.Altın Portakal Film Festivali’nden En İyi Senaryo ödülüyle ayrıldı.

Atlıkarınca’da toplumun genelde gözardı ettiği ensest ilişki, ensestin toplumda tabu haline getirilerek üzerinin kapatılması bir aile üzerinden anlatılıyor.

Mert Fırat – İlksen Başarır ikilisi geçen yıl da beraber çalıştıkları Başka Dilde Aşk filmiyle birçok ödülün sahibi olmuşlardı.Aynı ikilinin yine toplumsal bir sorunun üzerine film çektiğini öğrendikten sonra yönetmen İlksen Başarır’ın twitter hesabını takip eder olmuştum.Oldukça feminen bir duruşu olduğunu söyleyebilirim.Kariyeri hep bu sosyolojik vakalar diyebileceğimiz senaryolara film çekmekle mi devam eder bilinmez ama bu tür filmleri oldukça başarılı kotarıyor (atlıkarınca filmi ile tekrar ödül aldığından dolayı) ve bu yüzden sürekli belli bir eksen etrafında hareket eden senaryolar yazsa , çekse bile izleyiciler tarafından yadırganmayacaktır diye düşünüyorum.
Atlıkarınca filminin fragmanını mutlaka merak ediyorsunuzdur.Fragmanla ilgili en açık ifade yine İlksen Hanım’ın twitinde saklı.
Bunun dışında filmin resmi sitesine buradan ulaşarak da güncellemeleri takip edebilirsiniz.

Yazar Yusuf

SineMâbed'in kurucu editörü. Mayıs 2008'den beri...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir