Ata Demirer’in Son Filmi:Berlin Kaplanı

.

Neredesin Firuze,Osmanlı Cumhuriyeti,Kısık Ateşte 15 Dakika ve son olarak Eyyvah Eyvah filmleriyle oyunculukta rüştünü ispatlayan Ata Demirer’in son filmi Berlin Kaplanı olacak.
Kariyerini “nagalip ?” şekilde sürdüren başarısız bir boksörün hayatını temel alacak olan Berlin Kaplanı filminin çekimleri Almanya’da devam etmekte.Filmin fikri,absürd konusu ve Ata Demirer’e bu fikri yakıştırmakla bile kafamızda hayli komik bir portre oluşturabiliyoruz.Ata Demirer mimiklere hükmetmekte çok usta ve kendine seçtiği konu da uzmanlık alanına oldukça yatkın.Eğer sinemanın gerektirdiklerini unutmadan ve skeç havasına girilmeden ciddi bir şekilde işe girişilirse film “en iyi Ata Demirer filmi” olarak anılma potansiyeline sahip.Kalemi iyi olanların her zaman iyi yönetmenlerle çalışmasını ve kendilerine yönetmenlik sevdasına kaptırmamalarını istemişimdir.Ata Demirer de bu yolu tercih ederse Berlin Kaplanı filmi bir fenomene dönüşebilir.

Yusuf

SineMâbed'in kurucu editörü. Mayıs 2008'den bu yana site için ırgatlık yapmakta. Sevdiği birtakım yönetmenlerin olduğu gelen bilgiler arasında.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.