Arthur Christmas (Hediye Operasyonu) Türkçe Dublajlı Fragman

.

Hediye Operasyonu (3D) filmi yılbaşında çocukların kafasını kurcalayan sorunun cevabını arıyor:Noel Baba yeni yılda o kadar hediyeyi bir gecede nasıl dağıtmayı başarıyor ?
Bu soruya cevap arayan filmin baş karakteri Arthur’u seslendiren James McAvoy ile karakteri hakkındaki yazı şöyle;

Arthur (James McAvoy)

“Noel Baba benim babam!” Yıl boyunca Noel konusuna odaklanmış bir dünyada yaşamasına rağmen, Arthur bu özel zamanla ilgili her şeye BAYILIYOR. Özellikle de bir baba ve lider olarak taptığı Noel Baba’nın, operasyonun devasa hesaplamaları karşısında bazen kimlikleri göz ardı edilen çocuklara ne ifade ettiği konusuna büyük bir tutkuyla yaklaşıyor. Sorun şu ki Noel Baba’nın en küçük oğlu, son derece verimli ve ileri teknolojiden yararlanan Noel hediye operasyonunda sadece bir stepne. Kara alerjisi olan ve yüksekten, geyiklerden ve hızlı gitmekten çok korkan Arthur pek de ideal bir Noel Baba adayı değil. Ailesi onu seviyor– ama onunla ne yapacaklarını bilemiyorlar. Arthur’un Mektuplar Birimi’ndeki bürosu kar küreleri ve Noel Baba’nın resimleriyle dolu bir keşmekeş de olsa, Arthur’un tek başına her şeyin zevkini çıkardığı küçük, sihirli bir köşe aslında. Arthur Noel Baba’ya inanıyor.

“Arthur, Kuzey Kutbu’na gelen her mektubu tek tek okuyor, çünkü her çocuğun bir Noel hediyesini hak ettiğine inanıyor,” diyor rolü seslendiren James McAvoy. “Bilirsiniz, Kuzey Kutbu’nda bir sürü kazaya neden olduğu için posta bölümüne atanmış; ama burası tam da onun istediği gibi bir yer– günün her saniyesinde Noel’in önemine ve özüne dair onca mektubu okuyor.”McAvoy, “Arthur tam bir Noel hayranı ve canla başla çalışıyor,” diye devam ediyor. “Hayatında başka bir şey istemiyor, Noel için yaşıyor. İşine kendini bu kadar adamış birini canlandırmak heyecan verici; çünkü karakter bu adanmışlığı sürdürmek isterken enerjiyi yükseltmeye devam ediyorsunuz.”

Arthur Christmas (Hediye Operasyonu) Türkçe Dublajlı Fragman

Yusuf

SineMâbed'in kurucu editörü. Mayıs 2008'den bu yana site için ırgatlık yapmakta. Sevdiği birtakım yönetmenlerin olduğu gelen bilgiler arasında.

0 Replies to “Arthur Christmas (Hediye Operasyonu) Türkçe Dublajlı Fragman

  1. kaç yasımda olursam olim çok seviyorum noel ile ilgili filmleri çünkü bizde yokya böyle masalsı seyler halen özeniyorum heralde ondan keske bizimde böyle masalsı bir inanısımız filan olsaydı 😀

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.