Angel-A (2005)

.

Dvd’sinin üzerindeki ön bilgiye göre;

Siyah ve beyaz film şıklığında olan “Angel-A” göz doldurucu ışıklar ve akıllara durgunluk verecek derecede boş olan Paris’te geçen kendini kabul etme masalı. Luc Bescon 1999 yapımı “The Messenger: The Story of Joan of Arc” filminden bu yana çektiği ilk filmde 10. defa yönetmenlik koltuğuna oturuyor.

.

Şehrin yarısına onbinlerce dolar borcu olan Andre (Jamel Debbouze), yeteneksiz bir dolandırıcıdır. Teknik olarak kendisini bir Amerikalı olarak gören Andre Amerikan elçiliğinden hiç bir yardım alamaz. Daha sonra kendi güvenliği için polisin kendisini heapse atmasını istemekte de başarısız olur. Kaderi tesadüfi bir şekilde rastladığı uzun bacaklı Angela’nın (Rie Rasmussen) sorunlarının üstünden gelmesine yardım etmesiyle yeni bir yol almaya başlar. Gilbert Melki ve Serge Riaboukine filmin diğer yıldız oyuncuları arasında.

.

Şahsi fikrime gelince;

City of Angels’ı izleyeniniz var ise onun tadını bilirsiniz. Bu yapım da Luc Bescon’ın bakış açısıyla hazırlanmış bir City of Angels aslında. Jamel’in göstermiş olduğu üstün performans sayesinde film yalnızlığından kurtulmuş. Dev kadının dökdüğü gözyaşları ile de meleğin yüzünü gösteriyor. Siyah-beyaz aktarım tüm bu sehaneleri toparlamış ve izlemeye değer bir hale getirmiş. Keyifle izlenecek, güzel bir Bescon ürününe saygısızlık etmeden izlemek gerektiğinin altını çizerim. İyi seyirler.


Resmi Web Sitesi
IMDB Sayfası
Fragman

SineMâbed'in kurucu editörü. Mayıs 2008'den bu yana site için ırgatlık yapmakta. Sevdiği birtakım yönetmenlerin olduğu gelen bilgiler arasında.

0 Yorum “Angel-A (2005)

  1. Aşkın ve aptallığın en saf halini bir arada Andre karakterinde görmek mümkün.Bana göre City of Angels’dan kat be kat güzel bir başyapıt…

    Hayırlı olsun Taylanov.Avrupa sineması sana emanet. 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı